Kontaveit ja Sakkari tegid elu esimesena asetatud paarile raskeks

– Strycova ja Hsieh / Foto: imago-images/Colorsport/Scanpix

Cincinnati turniiril ei saanud Anett Kontaveit pärast võitu poolatar Iga Swiateki üle põõnama minna. Mõnetunnise puhkuse järel tuli tal taas platsile astuda, sedapuhku paarismängus.

Anett Kontaveidi partner kreeklanna Maria Sakkari oli üksikmängus samuti võidukas, kuid tema võttis eestlannast magusama võidu. Nimelt alistas ta tšehhitar Petra Kvitova tulemusega 6:4 2:6 6:3. Igal juhul said mõlemad paarismängule tulla hea emotsiooni pealt, mis andis lootust, et ollakse võimelised alistama turniiril esimesena asetatud paari Su-Wei Hsieh (Taivan)/Barbora Strycova (Tšehhimaa). Muidugi oli see raske ülesanne, sest Su-Wei Hsieh on paarismängus kahekordne Wimbledoni ja ühel korral Prantsusmaa lahtiste võitja, Strycova aga selle aasta Wimbledoni meister just koos Hsiehiga. Momendil on Strycova paarismängus maailma esinumber ja Hsieh kuues.

Mäng algaski Kontaveit/Sakkarile hästi, mindi tänu servimurdele 4:2 juhtima. Paraku kaotati järgnevalt koguni neli otsustavat punkti seisul 40:40! Ja tänu sellele libises käeulatuses olnud setivõit käest – 4:6. Statistilised näitajad olid ka praktiliselt identsed, nii et natuke rohkem õnne ja kõik võinuks teisiti minna.

Teist setti alustati samuti hästi, asuti 2:0 ja 3:1 juhtima, kusjuures nüüd suudeti kolm korda otsustav punkt enda kasuks pöörata. See oil ka kõik, Järgmised viis geimi võtsid väe ja võimuga Hsieh/Strycova. Huvitav, et neis geimides ei jõutud kordagi enam tasamänguni ega otsustava punktini.

Seega 6:4 6:3 võit Hsieh/Strycovale, kuigi peab tunnistama, et ka Kontaveit/Sakkari omasid teatavaid võimalusi, eriti esimeses setis ja mängu favoriitidele anti igal juhul arvestatav lahing.