Anett Kontaveit lõpetas noore poolatari teekonna Cincinnatis

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Cincinnati WTA turniiril algas Anett Kontaveidi teise ringi kohtumine ca 45 minutit hiljem esialgsest plaanist, kuna eelnev mäng 7. väljakul venis pikaks.

Üpris palava ilmaga (temperatuur lähenes mängu edenedes 28-29 soojakraadile) kohtus Anett Kontaveit (WTA 20.) 18-aastase Iga Swiatekiga (WTA 55.), kes hetkel näitamas elu parimat mängu. Kihlveokontorite meelest oli Kontaveit napilt soosik, mis esmapilgul üllatav. Põhjuseks ehk poolatari senised etteasted Toronto ja Cincinnati turniiril.

Avasetis oli dikteerivamaks pooleks Anett Kontaveit, ta tõrjus veidi teravamini ja oli kindlam esimesel servil. Seevastu Swiatek ei näidanud sellist võimsust (eriti servidel), mis Caroline Garcia vastu esimeses ringis. Kahes esimeses geimis murti teineteise palling, ent sealt edasi kuni 5:4 eduni Kontaveidile ei vääratatud. Kuigi seisul 2:2 omas eestlanna kahte murdepalli. Üsna ootamatult kulges seti viimane geim, kus poolatar juhtis oma servilt juba 40:0 ja tundus, et kiire lõppmängki pole enam mägede taga… Kuid võta näpust. Järgmised viis punkti kuulusid Kontaveidile ja tasuks teenitud setivõit 6:4!

Esimese servi õnnestumise protsent Kontaveidil 52 ja Swiatekil vastavalt 49, aga vahe tuli sisse esimeselt servilt võidetud punktides 73%-59%. Peab ütlema, et Anett tõrjus just vastase esimest servi hästi. Teiselt servilt võidetud punktide % oli sarnane: Kontaveidil 50, Swiatekil 44. Kõige ohtlikum oli poolatari eeskäsi, mida eestlanne püüdis ka võimalusel vältida.

Teine sett algas sarnaselt avasetile servimurretega. Kuid ilmselgelt (palavus?) muutus Kontaveidi mäng ebakindlamaks. Ta jäi kaotusseisu 2:4 ja 3:5. Poolatar sai võrreldes esimese setiga rohkemates pallivahetustes initsiatiivi enda kätesse ja parandas pallingut. Vaatamata kõigele “ujus” Kontaveit raskest seisust välja ja asus hoopis ise juhtima 6:5 (seisul 5:5 oli Swiatekil 2 murdepalli)! Ühtegi settpalli vastasel kasutada polnud. Seti saatuse otsustas kiire lõppmäng, kus Eesti tennisist oli ründavam ja kindlam – kiire lõppmäng veenvalt 7:2 talle. Vaatamata mängu kõikumisele säilitas Kontaveit kaine pea ja see tõi lõpuks edu. Poolatar tundus kohati ka väsinud olekuga, oli ta ju viimase kahe nädala jooksul peaaegu iga päev platsil käinud.

Teises setis oli esimese servi õnnestumise % Kontaveidil 52 ja vastasel 59, võidetud punktide % vastavalt 57-58, teiselt servilt võidetud punktid 50-41. Kogu mängu peale lõi Kontaveit 5 ässa ja tegi 2 topeltviga, Swiatek seevastu 3 ässa ja 5 topeltviga.

Kolmandas ringis läheb Kontaveit vastamisi maailma esireketi Ashleigh Bartyga (Austraalia).