Kolm eestlannat pääses Pärnus paarismängu veerandfinaali

Anet Angelika Koskel sai paarismängus edasi. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Pärnus algasid täna Kapitel Estonian Openi ITF-i W25 turniiri põhitabeli mängud. Eestlannad olid põhiliselt võistlustules paarismängus.

Üksikmängus pidas ainsana avaringi kohtumise Elisabeth Iila, aga ta kahjuks ei saanud vastu Dejana Radanovicile (Serbia, WTA 477.) ja kaotas 0:6, 0:6.

Paarismängudes olid eestlannadel hoopis põnevamad kohtumised. Omavahel läksid kokku Valeria Gorlatš/Andrea Roots ja Lisette Aljas/Anna Maria Tottrup. Gorlatš/Roots võitsid 6:4, 7:5. Veerandfinaali sai ka Anet Angelika Koskel, kes mängis koos leedulanna Klaudia Bubelytega. Nad võitsid Soome paari Venla Ahti/Ella Haavisto 6:3, 6:4.

Veel kaks eestlannat aga kaotasid napilt Maileen Nuudi ja Hanne Vandewinkel (Belgia) jäid 6:7, 6:7 alla Nicole Fossa Huergole (Itaalia) ja Luisa Meyer auf der Heidele (Saksamaa, 4). Sealjuures esimeses setis jätsid Nuudi/Vandewinkel kasutamata kolm settpalli, kui juhtisid tie-break’is 6:3, aga akaotasid 6:8. Üks settpall oli Eesti/Belgia paaril ka teises setis, aga seda seisul 5:4, 40:40, kui mängiti mõlemapoolne geimpall. Teise tie-break’i kaotasid Nuudi/Vandwinkel 5:7, aga seal nad olid algusest peale kaotusseisus.

Zuzana Pavelekova (Slovakkia) ja Polina Ramenskaja jäid 7:6, 1:6, 3:10 alla Patricija Paukštytele (Leedu) ja Julita Sanerile (Rootsi).

Kolmapäeval lõpeb üksikmängus 1. ring ja Pärnu Kesklinna klubi 4. väljakul on võistlustules kõik Eesti mängijad. Kell 10 alustavad Helena Narmont ja poolatar Anna Hertel, sellele järgneb Elena Malõgina (4) kohtumine Stephanie Judith Visscheriga (Holland). Edasi on veel võistlustules Nuudi, paar Iila/Liisa Varul ja Koskel. Aga nende mängude algusaega on juba raske ennustada, ilmselt jäävad need matšid pärastlõunale.