fbpx
Close

Kõik Eesti naistennisistid võitsid ITF-i turniiril paarismängu

Helena Narmont Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Teisipäeva oli ITF-i turniiridel hea päev Eesti tennisistidele, sest võite saadi viiest viis.

Oleme juba kirjutanud Kristjan Tamme ja Mark Lajali võitudest üksikmängudes, aga kolm meie naismängijat osalesid erinevatel paarismänguturniiridel ja kõik jõudsid avaringist edasi veerandfinaali. Tõsi, neist Helena Narmont pidi Eesti aja järgi ootama juba kolmapäeva, et koos paarilisega võit vormistada, sest ta mängis seitsmetunnise ajavahega USA-s.

Kõigepealt jõudis Sozopolis (Bulgaaria) W25 turniiril võiduni Elena Malõgina, kes on koos Justijn Gimbrerega (Holland) asetatud teisena. Nad alistasid Emilia Lubenova ja Katarina Petrova (Bulgaaria) 6:3, 6:2. Võitjate esimese servi õnnestumisprotsent, mis paarismängus on eriti tähtis, oli väga hea, eriti võrreldes vastastega (73 ja 53%). Üksikmängu alustab Malõgina kolmapäeval kuuendana asetatud eakaaslase (mõlemad 22) Gergana Topalova (Bulgaaria, WTA 332.) vastu. Kui kellelegi tundub see nimi tuttav, siis tõesti – suvel Pärnus Kapitel Openi poolfinaalis võitis Topalova Malõginat 6:1, 6:4.

Midagi suurt ei ole rääkida Liisa Varuli ja leedulanna Patricija Paukštyte paarismängust Sharm el Sheikhi W15 turniiril, sest nad alistasid Lisa Claeysi ja Astrid Schmitsi (Belgia) 6:0, 6:0. Üksikmängus oli aga Varul kvalifikatsiooni 2. ringis kaotanud just Paukštytele 4:6, 0:6. Eesti/Leedu paar on Egiptuses asetatud neljandana.

Kõige pingelisem oli Narmonti ja Mercedes Aristegui (Hispaania) paarismäng Florence’is (USA) W25 turniiril, kus nad alistasid Austraalia paari Catherine Aulia/Charlotte Kempenaers-Puczi 7:6, 2:6, 10:8. Seega väljendus Euroopa paari paremus kahe tie-break’i võitmises. Otsustavas tie-break’is spurtisid Aristegui/Narmont seisult 3:4 ette 7:4 ja viigini vastased enam ei jõudnud – 10:8. Kuid ka Narmont ei jätka üksikmängus, sest kaotas esmaspäeval kvalifikatsiooni esimeses ringis.

scroll to top