Tallinna noorte meistrivõistlused said kaks kahekordset võitjat

Kahekordne Tallinna tšempion Kiira Paškov. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Teisipäeval lõppesid Tallinki Tennisekeskuses neli päeva kestnud Tallinna noorte meistrivõistlused. Pealinna tšempionitiitleid jagati poistele neljas ning tütarlastele kolmes vanusekategoorias. Kahekordseks Tallinna meistriks tulid Elizaveta Anikina U12 vanuseklassis ja 12-aastane Kiira Paškov, kes triumfeeris kuni 14-aastaste tütarlaste seas.

Aga alustagem noorematest. Poiste U12 vanuseklassis rändas Tallinna meistritiitel Lätti, sest lõunanaabrite selle vanuseklassi kolmas number Jekabs Stikuts oli finaalis parem turniiritabelis esimest paigutust omanud Andreas Kuumast 6:3, 6:1. Poolfinaalis sai lätlane jagu Oliver Aabreldaalist 6:3, 6:0 ning Kuumale pidi 6:4, 6:0 alla vanduma Otto Herman Pikk.

Lohutusturniiri parim oli Silvester Tetenov.

Paarismängus sai kerge üllatusena turniirivõidu asetamata duo Karl Leius/Bert Martin. Poolfinaalis suutsid nad punkt-punkti heitluse järel võita Kristjan Ilvest/Christofer Tülli 6:4, 1:6, 11:9 ning finaalis 6:2, 6:3 Lennart Kokka/Hans Henrik Leesikut. Kokk/Leesik said nelja parema paari seas 6:3, 6:4 jagu Stikuts/Tetenovist.

Samavanuste tüdrukute seas oli teistest peajagu üle Elizaveta Anikina, kes loovutas viies kohtumises kokku ainult kuus geimi. Kui poolfinaalis käisid Anikina oskused Liisa Marii Põhjala omadest üle 6:2, 6:1, siis finaalis Anna Skorodumovast juba 6:0, 6:0. Skorodumova jõudis lõppmängu poolfinaalieduga Marie Manethe Irdoja üle 6:4, 6:1.

Tüdrukute lohtusturniiri võitis Meribel Tamsalu.

Pärast seda kui U12 tüdrukute paarismängu poolfinaalis olid Elizaveta Brjakina/Elizabete Ozola (Läti) alistanud 6:3, 7:5 Nadežda Morozova/Stefanija Variksoo ja Elizaveta Anikina/Elizabeth Averjanov 6:3, 6:0 jagu saanud Doris Audova/Elisabeth Eliis Kupartist olid teisipäevases finaalis korraga väljakul neli nimekaimu. Tallinna meistriteks krooniti seekord Anikina/Averjanov, kes alistasid Brjakina/Ozola 6:2, 6:4.

U14 poiste seas tegi pärast kahekuulist tennisepausi ja „suurest tennisest“ loobumise postitust sotsiaalmeedias kondiproovi Kristofer Karis. Ja seda üsna edukalt. Poolfinaalis sai ta läbi raskuste kolmetunnilises matšis jagu Hugo Narmontist 7:6 (3), 5:7, 6:1, kuid finaalis pidi tunnistama Edwin Averjanovi 6:3, 6:1 üleolekut. Averjanov sai poolfinaalis loobumisvõidu haigestunud treeningkaaslaselt Ken Inkilt.

Kuid see, mis jäi saavutamata üksikmängus, saavutas praegu jalgpallile pühendunud Kristofer Karis koos Konrad Pungeriga paarismängus. Alistanud dramaatilises poolfinaalis Narmont/Luukas Raudkivi 7:5, 2:6, 12:10, said Karis/Punger finaalis jagu teisest Tartu paarist Kaspar Jaani/Robin Lucas Sirk 6:2, 6:4. Viimased said poolfinaalis loobumisvõidu Averjanov/Inkilt.

U14 poiste lohutusturniiril jäi võitmatuks Kaspar Jaani.

U14 tüdrukute turniiril jõudsid finaali paarismängupartnerid Kiira Paškov ja Eleanora Roos. Paškov alistas tulises poolfinaalis eakaaslase Nora Oliva Adamsoni 7:6(3), 6:4, Roos aga Elizabeth Averjanovi 6:1, 6:1. Finaalis kujunes Paškovi võiduskooriks 6:3, 6:0.

U14 tütarlaste lohutuses alistas kõik vastased Kiara Nassar.

Paarismänguturniiril piisas Paškov/Roosile kahest matšivõidust, et Tallinna meistritiitel võita. Esimese paigutusena olid nad avavoorus vabad ja teises ringis said loobumisvõidu. Poolfinaalis alistasid nad pärast pingeliselt kulgenud avasetti kindlalt Adamson/Karoliina Kuhi 7:5, 6:1 ning finaalis teist paigutust omanud Adelija Danheli/Lisbet Levandi 6:2, 6:1. Viimased said tasavägiselt kulgenud poolfinaalis jagu Miia Mihailov/Nassarist 6:4, 7:6 (2).

Vanemate vanuseklasside tulemustest teeb Tennisnet eraldi kokkuvõtte.