fbpx
Close

Anett Kontaveit ei mängi ka Guadalajaras, hooaeg on lõppenud

Anett Kontaveit Tallinn Openi finaalmängus servimas. / Foto: Karl Toomsoo

Alaselja vigastuse tõttu Ostrava turniiri avaringis seisul 6:7, 0:1 vastasele loobumisvõidu andnud Anett Kontaveidi hooaeg on läbi.

Anett on võtnud ennast maha ka Guadalajara turniirilt, kus tema asemel pääseb põhitabelisse venelanna Anna Kalinskaja. Kuigi Anett ja tema tiim ei ole vigastuse iseloomu kohta midagi täpsustanud, on siiski fakt, et ta on mänge pooleli jätnud üliharva ja see viitab tõsisemale asjale. Enne Ostravat jättis Eesti esireket viimati kohtumise pooleli 2018. aasta jaanuaris Sydney turniiril. Ka loobus Anett 2019. aasta US Openi 3. ringis, aga tookord mänguta ja põhjuseks oli siis haigus. Ise on ta saanud vastastelt sama perioodi jooksul loobumisvõite palju rohkem.

Hooaja lõpuks jäävad Anettile kirja ainult 2022. aasta punktid ja nende alusel on ta praegu maailmas 14. kohal. Sellest kohast kõrgemale ta enam tõusta ei saa, kuid San Diego ja Guadalajara punktide arvel võivad mitmed tennisistid Anettist mööduda. On siiski tõenäoline, et need, kes pääsevad WTA finaalturniirile, on juba aasta edetabelis Anettist ees ja Fort Worthis juurde saadavad punktid enam Anetti hooaja lõppkohta ei mõjuta.

Hetkel maailma esikümnes (viimase 12 kuu punktid) paiknevatest mängijatest kaotavad lähiajal palju punkte ka Maria Sakkari (Kreeka) ja Paula Badosa (Hispaania). Juba on selge, et lisaks Kontaveidile pole asja WTA finaalturniirile Karolina Pliškoval (Tšehhi) ja tiitlikaitsjal Garbine Muguruzal (Hispaania). Vaatamata äsjasele spurdile jääb ilmselt punktidest puudu ka Barbora Krejcikoval (Tšehhi). Seega on juhtumas selline lugu, et mullu WTA finaalturniiril osalenud 8st mängijast jõuab sinna tänavu kas ainult üks (kindlasti poolatar Iga Swiatek) või kaks (head võimalused on ka valgevenelannal Arina Sabalenkal) tennisisti. Kolmandana on teatud šansse ka Sakkaril.

scroll to top