fbpx
Close

Kiki Bertens võitis Peterburi turniiri, aga loobus Dubaist

Kiki Bertens. / Foto: Reuters/Scanpix

Peterburi tenniseturniiri, kus algselt pidi kaasa tegema ka Anett Kontaveit, kuid väsitavate Fed Cupi heitluste tõttu otsustas loobuda, võitis maailma kaheksas reket Kiki Bertens (Holland).

Võit andis Bertensile maailma edetabelis punkte juurde, aga koht ei paranenud. Finaalis alistas hollandlanna veenvalt 6:1, 6:3 Jelena Rõbakina (Kasahstan), kes järgmisel nädalal esmakordselt TOP20 sekka kerkib. Bertens oli Peterburis ka tiitlikaitsja, kuid sai punkte juurde põhjusel, et juba eelmisel nädalal võeti temalt need maha. Nii et tegelikult midagi ei muutunud, aga eks tiitli kaitsmine on ju niikuinii omaette saavutus.

Bertens pidi nüüd Dubai turniiri avaringis kohtuma come-backi teinud Kim Clijstersiga (Belgia), kuid hollandlanna võttis ennast turniirilt maha ja nüüd kohtub endise kuulsusega Bertensi kohale paigutatud Garbine Muguruza (Hispaania, 9). Ühtlasi peaks nüüd kvalifikatsiooniturniirilt edasi pääsema rohkem kui kuus mängijat, sest täiendav koht jäi vabaks Elina Svitolina (Ukraina, 3) vastas, kus enne paiknes Muguruza.

Hua Hini turniiri võitis viiendana asetatud Magda Linette (Poola, WTA 42.), kes tõuseb esmaspäeval karjääri kõrgeimale, 33. edetabelikohale. Esimesena asetatud Svitolina võis olla Fed Cupist väsinud ja kaotas üllatuslikult veerandfinaalis Nao Hibinole (Jaapan, WTA 84.). Tai kuurortlinnas peetud võistluse suurim üllataja oli aga 19-aastane Leonie Küng (Šveits), kes maailma 283. reketina jõudis finaali.

Esmaspäeva ennelõunal selguvad kõigepealt Dubai kvalifikatsioonist edasipääsejad ning vastase saab teada ka Kontaveit, kuid algavad ka 1. ringi mängud, nende hulgas Muguruza – Clijsters.

scroll to top