Kiira Paškov pidas elu pikima mängu ja tegi TE U16 Airok Viljandi Openil järjekordse duubli

Kiira Paškov madistas taas edukalt endast 2-3 aastat vanematega. / Foto: Igor Pissarev

Reedel lõppes Viljandis Airok Openi Tennis Europe U16 3. kategooria turniir. Keerulistest ilmaoludest hoolimata  tegi taas suurepärase võistluse alles möödunud kuul 13-aastaseks saanud Kiira Paškov, kes võitis turniiril nii üksikmängus, kui paarismängus koos Eleanora Roosiga esikoha.

Eesti noormeestest tegi hea turniiri Edwin Averjanov, kes  jõudis üksikmängus finaali ning koos Samuel Mandelkorniga võideti paarismängu turniir.

Lõppeval külmal nädalal, trotsides tuult, vihma, rahet ja kohati ka lund, jõudis kõigele vaatamata lõpule TE U16 Airok Viljandi Open. Taas jäi alistamatuks Kiira Paškov, kes alistas esimeses kahes ringis kaks aastakäigu võrra vanemat mängijat, veerandfinaalis oli parem kangest kodusest konkurendist, samuti tubli turniiri mänginud eakaaslasest Nora Olivia Adamsonist 6:3, 6:2.

Paškov kohtas esimest tõsist vastupanu alles poolfinaalis, kui vastaseks tuli 16-aastane Soome tütarlaps Iida Heinonen. Neljapäeval toimunud maratonkohtumine, mis oli Paškovi jaoks elu pikim, kestis kolm tundi ja kaheksa minutit ning võitjana väljus sellest Eesti tüdruk. Kaotanud avaseti napilt 6:7 (6), suutis Paškov järgmised kaks tasavägiselt kulgenud setti võrdse skooriga 6:3 enda kasuks kallutada. Finaalis tuli taas kohtuda Soome piiga Emilia Lehtineniga. Paškov armu ei andnud ning tulemusega 6:2, 6:3 kindlustas juba teise Tennis Europe`i U16 vanuseklassi tiitli. Varem oli ta samaga hakkama saanud kuu aega tagasi Aizkraukles.

Eesti tüdrukutest jõudsid veerandfinaali ka Tartu MK Tennis kasvandikud Hanka Mühlberg ja Miriam Ränkel. Lisaks ülalmainitutele said avaringis võidurõõmu maitsta Adelija Danheli ja Kaisa Mahlapuu.

Paarismänguturniiril võidutses juba mitu Tennis Europe`i tiitlit võitnud paar Paškov/Eleanora Roos. Esimesena asetatud Eesti duo alistas avaringis Eesti/Soome koosluse Mette Maria Jürvetson/Stella Sirenius 6:0, 6:0. Veerandfinaalis peeti kõige närvilisem kohtumine, kui vastaseks Soome paar Heinonen/Ilona Kanerva. Pärast avaseti 6:2 võitu võttis Eesit tüdrukutel maad pingelangus ning teine sett kaotati 3:6, otsustavaks kiireks tie break setiks suudeti endid aga kokku võtta ja vastased 10:5 alistada.

Poolfinaalis alistas Eesti paar Guoda Kubickaite/Ona Marcevinkiciute (Leedu) 6:1, 6:3 ning finaalis Mühlbergi ja Katsiaryna Dubiki (-) 6:1, 7:6 (2).

Noormeeste turniiril näitas korralikku mängu Edwin Averjanov, kes turniiri käigus järjest paremaase hoogu läks ja esimesele asetusele kohaselt ennast lõpuks finaali välja mängis. Avakohtumise avasetis Marats Iljasovsi (Läti) vastu raskustes olnud Averajnov sammus järgmisesse ringi tulemusega 7:5, 6:3, seejärel polnud probleeme Lätis resideeruva venelase  Aleksandr Monahhoviga 6:2, 6:1. Hea võit tuli ka veerandfinaalis, kui tugev leedulane Deividas Bandzevicius alistus 6:0, 7:6 (3). Poolfinaalis oli meie mängija pingelise kohtumise järel üle portugallasest Jorge Vaninest 6:3, 7:6 (5).

Finaalis tuli vastaseks aga teises tabelipooles puhta töö teinud ukrainlane Ivan Oliinyk. Oliinyk alistas üksteise järel Konrad Pungeri, Ken Inki, Luukas Raudkivi ja Samuel Mandelkorni, loovutades Eesti mängijatele kamba peale kokku ainult seitse geimi! Midagi sarnast tõotas ka finaalmatš, sest esimese seti võitis Poolas elav ja treeniv Oliinyk 6:0! Aga siis läks mänguks. Teine sett Eesti mängijale 6:4, kolmaski kulges punkt-punkti heitluses, kuid sedapuhku jäi peale pikakasvuline ukrainlane 6:4. Averjanovile igal juhul välja võideldud teine koht.

Mis jäi saamata üksikus, tuli paarismängus, sest koos Samuel Mandelkorniga võitis Averjanov turniiri finaalis teist Eesti paari Ken Ink/Markus Valtson 6:2, 6:4. Poolfinaali jõudsid ka Luukas Raudkivi/Rasmus Stalmeister.