fbpx
Close

Kiira Paškov mängib Rafael Nadali akadeemias U12 festivalil paarismängu poolfinaalis

Kiira Paškov mängimas Manacori siseväljakul. / Foto: Tennis Europe

Sel nädalal toimub Manacoris (Hispaania, Mallorca saar) Rafael Nadali tenniseakadeemia väljakul Tennis Europe U12 vanuseklassi festival, mis on tegelikult kinnine turniir.

Kinnine on ta sellepärast, et festivalile pääseb mängima ainult kutsetega, mille Eesti U12 noortest teenis Kiira Paškov. Eesti tüdruk on enamikest mängijatest noorem, sest on sündinud 2010. aastal ja võib seetõttu samast turniirist osa võtta ka järgmisel aastal.

Kuigi TE U12 klassis ei ole ametlikult edetabelit, olid siiski alagrupiturniiridel ka paigutatud mängijad arvatavalt eksperthinnangu põhjal. Alagrupis, kuhu kuulus Paškov, oli selliseks mängijaks Tamina Kochta (Saksamaa, 6), kellele Eesti tüdruk kaotas 2:6, 3:6, aga teised alagrupi tüdrukud said Kochtalt veel kindlama kaotuse. Paškov lõpetas alagrupiturniiri ühe võiduga, mille ta teenis Greta Nemcseki (Ungari) üle.

Kuid paarismängus on Paškov ja Milla Kotamäki (Soome) mänginud väga hästi. Nad alistasid esimeses ringis Gabriela Agra Amorimi (Portugal) ja Emilija Lebedevaite (Leedu) 4:2, 4:1 ning veerandfinaalis Zumra Balkani (Türgi) ja Anna Puškarjova (Venemaa) 4:3, 4:1. Poolfinaalis lähevad nad kokku Rootsi paariga Grace Bernstein/Rebecca Malmström.

Eesti delegatsioon (treener Taavi Tuisk ja Kiira Paškov) koos Toni Nadali (paremal) ja Tennis Europe’i tegevjuhi Thomas Hammerliga.

Manacoris mängiti kahel esimesel päeval siseväljakutel, sest vihma sadas, aga temperatuuri (praegu +18) poolest võiks Mallorcal veel väljas mängida.

scroll to top