fbpx
Close

Omamoodi rekord: Tallon Griekspoor võitis seitse Challenger-turniiri aastas

25-aastane hollandlane Tallon Griekspoor oli 2021. aastal ATP Challenger-turniiride kuningas, kui võitis ühel hooajal seitse turniiri, mida ei ole varem saavutanud mitte keegi.

Eks küsimus on ka selles, et paljudel juhtudel saavad järjest Challenger’e võitvad mängijad nii kõrge edetabelikoha, et võivad kaasa lüüa juba ATP turniiridel. Aga kuna Griekspoor võitis viimased neli turniiri oktoobris-novembris järjest, siis küllap ta nüüd sellele tasemele ka üle läheb. Siin võiks tuua näite, et teine hollandlane Botic van de Zandschulp oli ka Challengeridel pikka aega edukas, aga nüüd mängib juba ATP turniiridel hästi ja jõudis US Openil veerandfinaali.

Käesoleval nädalal kerkis Griekspoor ATP edetabelis 65ndaks ja enam ei tohiks tal olla takistusi pääseda ATP turniiridele või mõnel juhul vähemalt kvalifikatsiooni. Eelmisel nädalal võitis Griekspoor Challengeri Tenerifel, enne seda Murcias ja kaks korda Napolis. Sellega võitis ta järjest 20 mängu. Intervjuus lubas Griekspoor, et järgmisel hooajal hakkabki üritama ATP turniiridel häid tulemusi saavutada.

scroll to top