fbpx
Close

Kiira Paškov jõudis Les Petits As` paarismänguturniiril poolfinaali

Kiira Paškov. / Foto: Rein Kompus

Lõppenud nädalal olid Tennis Europe`i U14 vanuseklassi kõrgeima – superkategooria – turniiril Prantsusmaal Tarbes`is võistlustules kaks Eesti andekat noormängijat Nora Olivia Adamson ja Kiira Paškov.

Mõlemad tütarlapsed näitasid sisukat ja võitluslikku mängu ning kinnitasid oma kuulumist Euroopa omavanuste tippu. Kohapeal viibinud Tallinki Tennisekooli treener ja Eesti Billie Jean King Cupi koondise kapten Märten Tamla kiitis võistluste korraldust taevani ning lisas, et mõistab, miks nimetatud turniiri kutsutakse mitteametlikeks U14 MM-võistlusteks.

Maailma U14 vanuseklassi suurturniiri üksikmängus sai koguni kolmandat asetust omanud Paškov (TE U14 4.) avaringis vastaseks Läti U14 vanuseklassi teise numbri Marina Markina (TE 22.). Eesti neiu ei olnud kahjuks teda mõned nädalad varem kimbutanud tervisehädast piisavalt taastunud ning pidi tulise heitluse järel alla vanduma 6:3, 2:6, 2:6. Ühtlasi otsustas Paškov tervist säästa ning lohutusturniirist mitte osa võtta.

Tamla ütles, et Paškov polnud saanud enne turniiri korralikult treenida ja ka Prantsusmaal segas teda väike vigastus. Adamson (TE U14 19.) pidas samuti avaringis ülitasavägise kohtumise tšehhitari Laura Chlumskaga (TE U14 29.). Punkt-punkti taktis kulgenud matši võitis eestlanna 6:3, 4:6, 6:4, kusjuures ta oli otsustavas setis 1:3 taga. Matši 29 geimist tervelt 18-s oli seis vähemalt korra 40:40 tasa. Teises ringis kohtus Adamson Rootsi lootuse, aasta noorema Grace Bernsteiniga ning pidi tunnistama Stockholmi servas Danderydis asuva Good to Great tenniseakadeemias treeniva tüdruku 6:2, 6:1 paremust. Tamla sõnas, et numbrid ei peegelda mängu käiku. „Kaugel sellest. Ütleme nii, et pean ennast suhteliselt kriitiliseks treeneriks, kuid pärast Bernsteini – Adamsoni matši tundsin meie tüdruku üle uhkust! Ta tegi tõesti hea mängu!“

Paarismänguturniiril moodustas Adamson paari koos tugeva rumeenia tütarlapse Maria Valentina Popiga ning Paškov leedu tüdruku Viktoria Cesonytega. Cesonyte/Paškov omasid tabelis teist ning Adamson/Pop viiendat asetust. Adamson/Pop tulid paarismängu avaringis Türgi paari Bal Ayese/Ecrin Lal Yavuzi vastu välja päris raskest seisust. Kaks esimest setti lõppesid 6:4, 4:6 ning Türgi tüdrukud said otsustavas geimis ette 8:5, kuid pärast seda ei võitnud nad enam punktigi ning Adamson/Pop jõudsid teise ringi. Seal tuli tunnistada Viktoria Khastsaeva/Alisa Terentyeva 6:4, 6:2 paremust. Cesonyte/Paškov näitasid head koostööd ning alistasid esimeses ringis Prantsuse duo Leyna Bey/Lina Mislimi 6:3, 6:4, teises ringis Läti/Ukraina paari Marina Markina/Polina Skliar 6:0, 7:5 ning veerandfinaalis Eva Kaliadina/Ruslana Ruslanova (-/Kasahstan) 6:3, 6:2. Nelja parema paari seas jäädi alla Tšehhi paarile Jana Kovackova/Katerina Zajickova 0:6, 3:6.

Adamsoni treener Märten Tamla rääkis, et mõlemad Eesti tüdrukud torkasid turniiril silma väga oskusliku paarismängu poolest. „Nägin kohapeal väga palju mänge ja pean tõesti ütlema, et meie tüdrukud olid ühed parimad. Mul on tegelikult väga kahju, et nad omavahel paaris ei olnud. Sealt oleks võinud midagi ekstrasuurt sündida…“

scroll to top