fbpx
Close

Eesti U12 tüdrukud võitsid kodus Winter Cupi alagrupiturniiri!

U12 turniiri võitjad: vasakult Vera Morozova, treener Ain Suurthal, Elizaveta Anikina ja Ieva Bzhelenko / Foto: Igor Pissarev

Eesti U12 tüdrukud alistasid täna Forus Spordikeskus Viimsis peetud Tennise Europe Winter Cupi alagrupiturniiri finaalis Horvaatia 2:1 ja jätkavad oma vanuseklassi finaalturniiril.

Võiks öelda, et Eesti pidi kaks kord finaalturniirile pääsuks võitma, sest poolfinaali edu Läti üle seda kohta veel ei toonud – Tennis Europe teatas, et kolmandaks jäänud Suurbritannia korraldab finaalturniiri ja pääseb igal juhul edasi. Nii tuli finalistidel mängida ka edasipääsu nimel, ehkki tavaliselt saavad mõlemad finaalturniirile.

Nagu Eesti koondise treener Ain Suurthal eile ennustas, lõppesid üksikmängud 1:1. Põhjus oli selles, et Horvaatia pani oma tugevaima tüdruku Korana Barisici kolmandaks numbriks (U12 edetabelit ei peeta, seetõttu võib mängijaid reastada suvaliselt) ja ta võitis ettearvatult meie tegeliku teise numbri Vera Morozova 6:2, 6:4. Kuid Elizaveta Anikina pidi võitma Horvaatia esinumbrit Nera Skenderit, kes tegelikult polnud tugevaim, ja ta tuli sellega kindlalt 6:0, 6:1 toime.

Nii otsustas paarismäng, kus õnneks sai Eesti üsna kindlalt hakkama. Anikina ja Ieva Bzhelenko võitsid Barisici ja Ana Marija Rebici 6:4, 6:3.

Turniiri lõputseremoonia. / Foto: Triin Parmsoo/ETL

“Vera Morozova hakkas tegelikult väga südilt Horvaatia tugevaimale tüdrukule vastu ja seal mõned otsustavad punktid ainult kallutasid vaekausi vastase poole,” rääkis treener Suurthal. “Teises mängus oli meie võit muidugi kindel, aga paarismängu eel olid väikesed kahtlused, sest viimati Summer Cupil meie paar kaotas samadele vastastele, kusjuures otsustav sett läks siis üsna kindlalt Horvaatiale. Eesti lapsed mängivad muidu paari hästi, aga selles vanuses jääb veel oskustest puudu. Kuid Liza (Anikina – toim) mängis väga kindlalt ja mõnel punktil oli meil õnne ka. Tegime kohe taktika, et Ieva läheb kiiresti võrku ja Liza hakkab mängima tagajoonelt, kus ta on tugev.”

Lisame veel, et Eesti U12 poisid mängisid Küprosel, aga kaotasid seal Prantsusmaale ja Bulgaariale 0:3 ning pidid leppima 7. kohaga.

scroll to top