fbpx
Close

Katriin Saar ja Saara Orav pääsesid kindlalt veerandfinaali

– Katriin Saar / Foto: Siim Semisar

ITF-i 3. kategooria turniiril Estonian Junior Open jätkasid ilusaid esitusi Katriin Saar ja Saara Orav, kes jõudsid veenvalt veerandfinaali. Kui esimeses ringis kulus mõlemal võitmiseks kolm setti, siis täna said Eesti neiud hakkama kahega.

Eriti väärtuslik oli Saare 6:3, 6:0 võit Tara Maliki (USA, 5) üle. ITF-i juunioride edetabelis on Malik praegu 162. ja Saar 1035., kuid eks me teame, et enne vigastuspausi kuulus ka Saar TOP200 sekka (parim koht 186.). Veerandfinaalis ootab Saart veel raskem vastane, esimesena asetatud Weronika Baszak (Poola, ITF 96.).

Orav alistas Xenia Lipieci (Poola) 7:6, 6:2, selles paaris oli eestlanna edetabelis kõrgemal. Ent temalgi on veerandfinaalis katki hammustada raske pähkel – teisena asetatud Matilda Mutavdzic (Suurbritannia, ITF 121.).

Sarnaselt üksikmänguga jätkab kaks eestlast ka paarismängus, kus täna selgusid juba poolfinalistid. Alexander Georg Mändma koos poolaka Mikolaj Lorensiga alistasid neljandana asetatud Venemaa paari Jegor Novikov/Marat Šaripov 6:4, 7:6, aga Mark Lajal pidi koos Tomas Luisiga (Portugal) vastu võtma kaotuse Arthur Ferrylt ja Felix Gillilt (Suurbritannia, 1) 6:7, 2:6. Neidudest jätkab Carol Plakk, kes koos Stefania Polischukiga (Läti) võitsid Sabine Rutlauka/Laura Slisane (Läti) 6:2, 6:7, 10:3.

scroll to top