Elena Malygina teenis Kreekas hea võidu

– Heraklion / Foto: Pixabay

Heraklioni (Kreeka, Kreeta saare pealinn) 15 000 USD auhinnafondiga ITF World Tennis Touri turniiril alistas Eesti praegune kolmas reket Elena Malygina teisena asetatud sakslanna Laura Schäderi 6:3, 1:6, 6:4.

Schäder asub WTA edetabelis 665. ja ITF-i rankingus 195. kohal. Malõgina omab kohta vaid ITF-i edetabelis ja see on hetkel 317. Kohtumine ise kulges täielikult üles-alla, kord valitses üks, siis teine. Esimeses setis jäi Malygina 0:2 taha, kuid võitis siis järgmisest seitsmest geimist kuus. Teise seti algul läks initsiatiiv uuesti Schäderile ja ta võitis seti veenvalt. Kolmandas setis oli Malõgina ees 2:0, siis jäi taha 2:3 ja võttis kolmeminutilise arstipausi. Pärast seda murdis Eesti tennisist kahel korral vastase servi ja võitis. Seega võiks öelda, et kokku viis pööret oli selles mängus, aga neist viimane õnneks Malygina kasuks.

Servi näitajad olid Malygina vastasel tegelikult paremad. Eesti mängija ei löönud ühtki ässa ja tegi 7 topeltviga, Schäderil olid need numbrid 1 ja 5. Esimest pallingut sai Malygina sisse 54% ja vastane 65%. Ka murdepallide realiseerimisel oli Schäder efektiivsem, sakslannal 6st 5, Malyginal 12st 5. Aga numbrid ei loe, kui võit kuulus Eesti tennisistile! Üldpunktidega jäi Malygina peale 88:85, kuigi geime võideti võrdselt.

Malygina 2. ringi vastane selgub alles homme, kuid ta ise tuleb veel täna paarismängus platsile koos rootslanna Fanny Östlundiga.