Rafael Nadal naasis võidukalt

Rafael Nadal Mubadala turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Endine maailma esireket ja 20-kordne suure slämmi turniiride võitja Rafael Nadal (Hispaania) naasis tuurile võidukalt, kui sai esikoha Melbourne’i ATP 250 turniiril.

Tegemist oli Nadali karjääri 89. tiitliga ning võib-olla neist kõige lihtsama võiduga, sest tippmehe mõistes ikkagi suhteliselt keskpärase tasemega turniiril piisas talle esikohaks kolmest võidust ja finaalis maailma 112. reketi Maxime Cressy (USA), alistamisest 7:6, 6:3. Kolm mängu pidas Nadal põhjusel, et ta oli avaringis vaba ning sai veerandfinaalis loobumisvõidu.

Nadal osales pärast Prantsusmaa lahtiste poolfinaali kaotamist 2021. aasta teisel poolel vaid ühel turniiril, ta langes välja Washingtoni turniiri 3. ringis. Detsembris mängis hispaanlane ka Mubadala World Championshipi nimelisel näidisturniiril, mis ATP süsteemi ei kuulu. Seal haigestus ta koroonaviirusesse, kuid jõudis õigel ajal paraneda ja loodetavasti on Australian Openil heas vormis. Samas on aasta esimene slämmiturniiri Nadalile ajalooliselt kõige halvem, ta on selle võitnud ainult ühe korra (2009) ning jõudnud lisaks finaali neljal korral (2012, 2014, 2017, 2019). Õnnetu oli Nadalile 2014. aasta turniir, kui ta finaalis Stanislas Wawrinka vastu mängis vigastatuna.

Auhinnaks kristalse bumerangi teeninud Nadal ütles, et vaatamata turniiri väiksemale tähtsusele punktide poolest oli see talle väga õnnelik võit. “Olen tulnud tagasi pärast mitmeid raskeid väljakutseid ja mulle tähendab väga palju praegu seda trofeed käes hoida,” sõnas Nadal, kes finaali võitis Rod Laver Arenal, kus mängitakse ka Australian Openi finaal. Vähemalt on Nadal nüüd sellel väljakul võitnud 6st finaalist 2, mitte 5st 1 nagu enne.

Teisel ATP 250 turniiril Adelaide’is leidis ka aset omalaadne come-back. Nimelt võitis prantslane Gael Monfils, kes oli sarnaselt Nadalile kõrgeima asetusega, oma esimese turniiri pärast koroonaviiruse pausi. Monfilsile, kes 2020. aasta veebruaris võitis kaks turniiri, mõjus paus tõeliselt halvasti, võistluskarussellile naastes langes ta oma esimesel seitsmel turniiril välja avaringis. Kuni 2021. aasta augustikuise Toronto turniirini ei saanud ta ühelgi jõuproovil üle ühe võidu. Seejärel jõudis Monfils Cincinnatis ja US Openil ka 3. ringi ning Sofias finaali. Aste astmelt on tema mäng paranenud ja selle tunnistuseks oli ka tänane 6:4, 6:4 võit finaalis Karen Hatšanovi (Venemaa, 2) üle. Mõlemas setis tegi Monfils murde viimases geimis. Ülejäänud mängu jooksul oli vaid kaks murdepalli Hatšanovil esimese seti seisul 2:2. Monfilsi palling oli ikka väga hea – 6 ässa, ei ühtki topeltviga ja esimese servi õnnestumisprotsent 75. Oma kümnes servigeimis kaotas ta kokku 10 punkti ehk geimi kohta keskmiselt ühe.