fbpx
Close

Kaks matšpalli päästnud Mark Lajal jõudis Sheffieldis veerandfinaali

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Sheffieldis ITF-i M25 turniiril sai kuuendana asetatud Mark Lajal raske 6:7, 7:6 6:2 võidu George Houghtoni (Suurbritannia) üle.

ATP edetabelis 1486. kohal asuv Houghton pääses põhiturniirile tänu korraldajate vabapääsmele (wild card) ja alistas esimeses ringis prantslase Amaury Rayneli 7:6, 7:6. Lajalit võinuks Houghton võita täpselt sama tulemusega, aga Eesti esireket suutis otsustaval hetkel panna sellele piiri.

Esimeses setis oli Lajal kaks korda murdega taga ja suutis teise neist tagasi võita viimasel hetkel seisul 4:5. Aga tie-break’is oli vastane parem, otsustavaks sai Houghtoni minimurre seisul 4:4 ja seejärel kahe punkti võitmine oma servil – 7:4. Teises setis ei olnud ühtki murret, ainsad murdepallid (kaks) sai Houghton seisul 3:2. Tie-break oli seekord tasavägisem. Seisuni 4:5 Lajali servil oli kumbki teinud ühe minimurde, aga nüüd ei võitnud eestlane mõlemat punkti servil ja jäi vastase pallingul taha 5:6. Aga Lajal päästis matšpalli ja teise oma servil seisul 6:7 ning võitis tie-break’i 9:7.

Otsustavas setis oli Lajalil juba suur psühholoogiline eelis ja ta kasutas selle kiiresti ära, minnes murdega ette 3:0. Teise murde tegi ta seisul 5:2, aga siis oli tal ka varu oma servi näol. Lajali serv oli taas silmapaistev, ta lõi 13 ässa ja sai esimest pallingut sisse 70%. Samuti oli Lajal lõpuks parem murdepallide realiseerimisel – vastavalt 7st 4 ja 7st 2.

Brittidest ei saa Lajal Sheffieldi turniiril üle ega ümber, sest tema vastane veerandfinaalis on samuti korraldava maa tennisist Arthur Fery, kes täna lülitas välja neljandana asetatud kaasmaalase Daniel Coxi. 20-aastane Fery asub maailma edetabelis 656. kohal ja ta oli juunioride maailma edetabelis parimal nädalal maailma 12. reket ehk ühe koha võrra parem kui oma tipphetkel Lajal.

Kristjan Tamm langes Monastiris M15 turniiril avaringis välja, kui kaotas austraallasele Tom Evansile (ATP 1406.) 3:6, 4:6. Kaotajaks jäi Tamm ka paarismängus koos itaallase Matteo Meneghettiga.

scroll to top