Daniil Glinka pääses Tbilisis veerandfinaali, Mark Lajal võitis kummalise tulemusega

– Daniil Glinka / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka on Tbilisis ITF-i M25 turniiril jõudnud juba veerandfinaali, kui ta täna alistas Pjotr Bar Birjukovi (ATP 1260.) 6:3, 4:6, 6:4.

Ainult esimeses setis oli murdeid rohkem (3), teine ja kolmas sett otsustati ühe murdega. Bar Birjukovil õnnestus teises setis murda seisul 5:4, kui Glinkal ei jäänud enam võimalust tagasi teha. Glinka ise murdis otsustavas setis pallingu seisul 3:3, kuigi seti algul oli kaks murdevõimalust ka Bar Birjukovil.

Glinka jäi ässadega alla 7:9, aga tegi ka vähem topeltvigu (3:6). Muud servi näitajad olid aga Glinkal kõik paremad, näiteks esimese servi õnnestumisprotsent 67 vs 58, esimeselt servilt võidetud punktid 71% vs 68%. Murdepalle realiseeris Glinka 4st 3 ja vastane 7st 2.

Mark Lajal (5) sai Monastiris (M15) pärast turniirivõitu kaks päeva puhata ja võitis täna kuuenda mängu järjest, kui alistas uue turniiri avaringis Biagio Gramaticopolo (Itaalia, ATP 1061.) kummalise tulemusega 6:0, 6:7, 6:0. Otsustav sett oli Lajalile peaaegu ideaalne, ta võitis selle punktidega 24:3 (oma servigeimides 12:0). Seetõttu ongi kummaline, kuidas sai Lajal üldse ühe seti kaotada? Aga itaallane servis teises setis hästi, algul oli kummalgi poolel üks murre, aga edaspidi hoiti servi. Tie-break’is (7:4) ei kaotanud Gramaticopolo oma servil ühtki punkti.

Padovas (M25) sai aga kaotuse Kristjan Tamm, kes võis olla väsinud, sest ta oli koos tänasega kaheksa päeva järjest mänginud. Tal oli ka põhiturniiri 1. ringis tugev vastane, maailma 567. reket Federico Iannaccone, kes võitis 3:6, 6:1, 6:1.