Kaia Kanepil jäi Cori Gauffi alistamiseks löögitäpsusest puudu

Kaia Kanepi Pariisis. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi käes oli küll suurema osa mängust initsiatiiv, aga 18-aastane ameeriklanna Cori Gauff (18. asetus) mängis kaitses väga hästi, sundis Kaiat tegema ühe veel ja veel ründelööke ning täpsusest jäi seekord eestlannal puudu.

Kohtumine oli selles mõttes sarnane Kaia eelmise mänguga, et siis oli ta Beatriz Haddad Maiast parem täpselt nii palju nagu vaja, ent täna kuulus selline paremus Gauffile. Ameeriklannal ei tekkinud raskeid hetki, ehkki ta oma pallingu kolm korda kaotas. Kui esimese seti järel oli Gauff napilt ees ka äralöökidega, siis teises setis sai Kaia nendega ette ja lõpuks võitis 22:20, kuid lihtvigade arv võrdlust ei kannatanud – Kanepi 29 ja Gauff 13. See viimane number oligi ilmselt ameeriklanna 6:3, 6:4 võidu võti, ta ei andnud midagi kergelt ära.

Kõige halvem oli Kaia jaoks esimese seti keskpaik. Ta kaotas viis geimi järjest ja löögid lendasid üha auti, kuigi osa neist napilt. Perioodil, mil Kaia 1:0 edu muutus 1:5 kaotusseisuks, mängiti küll mõned pikad geimid, aga Gauffil oli murdevõimalusi pidevalt ja ta need ka realiseeris. Seejärel võttis Kaia ühe murde tagasi ja alles seisul 2:5 võitis esimest korda oma servi. Tegelikult ei olnud ju Kaia servil viga – ainult kaks topeltviga ja esimene serv õnnestus 59%, kuid Gauff tõrjus pikalt ja vahel ka kõrgema kaarega ning valmistas sellega Kaiale raskusi. Lõpuks võitis eestlanna ainult 56% esimese servi punktidest, kuid Gauff 69%.

Teises setis oli Gauff ees 2:0, kuid siis mängis Kaia väga hästi ja viigistas 2:2. Tundus, et ründelöögid hakkavad muutuma kontrollitumaks ja vast nii oligi, aga nüüd ei saanud enam Kaia vastase servil initsiatiivi. Mängu kolmes viimases servigeimis andis Gauff ära vaid neli punkti ja ise murdis ühe korra veel seisuks 4:3.

Murdepallid olid lõpuks nii, et Kaia võitis neid 9st 3 ja Gauff 10st 5, mis iseenesest tähendab, et võimalusi oli mõlemal pea võrdselt. Raske on küll niimoodi spekuleerida, aga küllap aidanuks Kaial mängu võrdsustada, kui ta teinuks ca 5-6 lihtviga vähem. Kuid vastane oli väga kiire ja osav ning samas ei saa süüdistada Kaiat, kes pidigi riskima.

Maailma jooksvas edetabelis on Kaia nüüd 37. kohalt ühe pügala võrra langenud, sest täna möödus temast Aliaksandra Sasnovitš, kes võitis Angelique Kerberi (Saksamaa). Võimalikud möödujad on veel Shelby Rogers (USA) ja Martina Trevisan (Itaalia), teistel jälitajatel oleks vaja kaht võitu, et Kaiat edetabelis tahapoole lükata. Seega on Eesti teise reketi pääs TOP40 sekka endiselt vägagi reaalne.