Kanepi võitis Serena Williamsi vastu seti, aga mitte mängu

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Esimest korda karjääri jooksul õnnestus Kaia Kanepil võita kauaaegse maailma esireketi Serena Williamsi vastu sett, kuid mängus oli ameeriklanna siiski parajalt üle 6:0, 4:6, 6:3.

Esimene sett oli Kaiale üsna masendav ning oli üpris raske mõista, kas “muna” põhjustas Williamsi hiilgemäng või siiski ei leidnud Kanepi õiget rohtu vastase rünnakutele ja tugevatele servidele. Teises setis selgus, et õige oli teine versioon, sest Kaia suutis mängu oluliselt tugevdada. Ta läks servimurdega ette ega andnudki enam edu käest. Uskumatult kõva geimi tagajärjel murdis Kanepi Williamsi teistkordselt seisuks 5:2 ning siis ei lugenud enam ka loovutatud pallingugeim, sest seisult 5:4, suutis Kanepi 15:40 kaotusseisust välja tulla, servi hoida ja sett võita.

Kanepi ründelöögid olid teises setis isegi ohtlikumad kui Williamsi omad, kuid eestlanna jaoks üsna eriliselt sai ta päris palju punkte ka kontrarünnakutest tänu heale kaitsele, mis pole Kaia tugevaim külg.

Et Williamsil tekkis seti kaotusest kerge ärevus, oli tunda otsustava seti algul, kui ta oma servigeimi võitmise järel röögatuse suust välja lasi. Kohe õnnestus Williamsil ka servimurre, mis jäigi otsustava seti ainsaks. Muidugi on raske süüdistada, et Kanepi ei suutnud enamnat, sest vastas oli ikkagi Williams ise. Ehk võinuks siiski mõne servitõrje rohkem üle saada, aga ameeriklanna pommpallingu (18 ässa!) vastu polnud lihtne.

Kanepi ise lõi 4 ässa ja tegi 3 topletviga (Serena 4). Esimese servi protsent oli Kanepil isegi parem (63 vs 55%), kuid esimesest pallingust teenis eestlanna 53, aga vastane lausa 81% punktidest, kuid tema 35st võidetud punktist olid 18 ässad.. Võib lugeda isegi heaks saavutuseks, et Kanepi mängu peale kokku kahes geimis Williamsi servi murdis. Äralööke sooritas Williams 47 ja Kanepi 22, lihtvigu Williamsil 22 ja Kanepil 18.

Loodame homme saada ka Kanepi ja Williamsi mängu kohta asjatundjate kommentaare.