fbpx
paf.com

Harri Neppi: Kaia Kanepi tegi kõik, mis suutis

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Teist aastat järjest on Kaia Kanepi edukaimaks turniiriks hooajal USA lahtised meistrivõistlused. 2017. aastal jõudis Kanepi koguni veerandfinaali, sel aastal neljandasse ringi, näidates talle omast jõulist ja kõrgetempolist mängu.

Vaatamata kunagiselt maailmavalitsejalt ja ilmselt ka praegu ühelt maailma parimalt tennisistilt Serena Williamsilt saadud 0:6, 6:4, 3:6 kaotusele oli fännide vastukaja Kaia Kanepi mängule positiivne. Vanema põlve tennisehuviline Lembit (73) uskus, et Kaia võib veel mitu aastat hästi mängida ja praegune turniir näitas, et ta on tagasi seal, kus ta parimatel aastatel oli.

Esimese seti 0:6 kaotus oli mõnes mõttes petlik ega avanud Kaia kõiki võimeid. “Serena mängis esimeses setis ulmelist tennist. Kaia oleks tugevama võitluse korral võinud mõned geimid võita, aga setti päästa poleks niikuinii suutnud. Seepärast mängis ta jõudusäästvalt ja kuigi seda on imelik öelda, tuli 0:6 tulemus talle isegi kasuks, sest ta sai teiseks setiks energiat koguda ning Serenat kõvema vastupanuga üllatada,” rääkis Eesti Tennise Liidu juhatuse liige Toomas Kuum. “Suurima erinevuse kahe mängija vahel põhjustas serv. Kui spekuleerida, et võtame ära kas või 30% Williamsi pallingu võimsusest ja efektiivsusest, olnuks Kaial head šansid mäng võita. Ja seda muidugi tasub rõhutada, et kaitses ja liikumise pealt lüües oli Kaia seekord parem kui tavaliselt.”

Treener Harri Neppi arvates võib Kaia esitust kokkuvõttes nimetada tubliks. “Esimeses setis mängis Serena sedavõrd hästi, et niisugusele mängule poleks maailmas mitte keegi vastu saanud,” sõnas Neppi, kes arvas samamoodi nagu Kuum, et 0:6 võis tulla isegi Kaiale kasuks. “Noh, see sett võinuks ju lõppeda 1:6 või 2:6, aga nüüd tekkis just see hetk, et teise seti algul Serena kaotas valvsuse ja Kaia võttis oma ära, kuigi avasetis polnud tal ühtki murdepalli. Selles setis tegutses Kaia suurepäraselt, oskas hästi aimata vastase ründelööke ja ise kasutas võimalused ära. Ei saa kurjustada, et Kaia mängu ikkagi kaotas – Serena oli tasemelt parem ja meie mängija tegi kõik, mis suutis.”

polar.com

See võib Sulle huvi pakkuda

Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi alustavad teisipäeval

– Tennis / Foto: Pixabay Eesti tennisefännidel tuleb omade mängu algust US Openil natuke kauem …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Inline
Inline