fbpx
Close

Kaia Kanepi mängib ka Brisbane’i turniiril

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Laupäeval algaval Brisbane’i tenniseturniiril osaleb kaks eestlannat, sest otse põhiturniirile pääsenud Anett Kontaveidi kõrval teeb kaasa ka Kaia Kanepi, kes alustab kvalifikatsioonist.

Kanepi kohtub Eestu aja järgi eeloleval ööl kell 3 Marie Bouzkovaga (Tšehhi), kes on kvalifikatsioonis asetatud viiendana. 21-aastane Bouzkova on maailma edetabelis 57. kohal ja varem pole Kanepi temaga kohtunud.

Bouzkova kindlalt parim saavutus oli eelmisel hooajal Toronto Premier5 turniiril poolfinaali pääs. Ka poolfinaalis alustas ta võimsalt, aga lõpuks kaotas Serena Williamsile 6:1, 3:6, 3:6. Teel poolfinaali alistas Bouzkova kolm tennisisti, kes viimase kolme hooaja jooksul on võitnud vähemalt ühe slämmiturniiri: Sloane Stephensi, Jelena Ostapenko ja Simona Halepi. Lisaks võitis Bouzkova Kasahstanis ITF-i 80 000 dollari auhinnafondiga turniiri.

Kanepi puhul ei saa muidugi jätta meenutamata, et Brisbane on talle õnnelik koht, siin võitis ta 2012. aastal oma karjääri esimese WTA Premier turniiri. Kaia varasem esikoht Palermos oli saavutatud International taseme võistlusel.

scroll to top