Kaia Kanepi langes Pariisis välja

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi juhtis Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni avaringis Horvaatia tulevikulootuse Petra Marcinko vastu veel teises setis 4:0, aga ei võitnud seejärel enam ühtki geimi. Vastase võidunumbriteks märgiti 6:2, 6:4.

Marcinko surus algul üsna tugevalt ja kohati lõi isegi veel kõvemini kui Kanepi. Oma pallingu võitis Kanepi ainult seisul 1:1, aga pärast enam avasetis servigeime võitnud, saades veel ühe geimi hoopis vastase servil.

Kuid teise seti algul hakkasid Kanepi ründelöögid välja tulema, natuke aitas kaasa ka vastane, kes liiga palju lõi Eesti esireketile eeskäe alla. Kaia kasutas võimalused ära, ründas kohe esimest palli ja tegi seda õnnestunult. Kuid kaotusseisus 0:4 muutis Marcinko taktikat ja nüüd hakkas rohkem lööma tagakäe alla ja sundis Kanepit rohkem liikuma. Eduseisul 4:2 oli Kanepil veel kaks murdepalli ja väga pikk oli ka järgmine geim, ent paraku langesid need mõlemad noorema mängija saagiks. Seisult 4:4 Kanepi enam punkti ei saanud.

“Kui Kaia sai endale palli löögiks hästi ette, virutas ta selle ilusti punktiks. Paraku liikumise pealt Kaia enam niimoodi lüüa ei suuda nagu varasemal ajal,” ütles treenerist ekspert Harri Neppi. “Vastane lõi vahepeal liiga palju eeskäe alla ja see andis Kaiale šansi, aga lõpuni see nii ei läinud.”