fbpx
Close

Eesti jaoks said Prantsusmaa lahtised üksikmängus läbi

Mark Lajal Antwerpeni turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kahjuks ei suutnud kumbki Eesti esireket pääseda edasi Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste kvalifikatsioonist, sest umbes poolteist tundi pärast Kaia Kanepit kaotas samal 12. väljakul oma mängu ka Mark Lajal.

Miks sai turniir Eestile läbi ainult üksikmängus, on sellepärast, et suure tõenäosusega Ingrid Neel paarismängus osaleb ja vähemalt talle saab kaasa elada.

Lajal kaotas Joris de Loorele (Belgia) 2:6, 3:6. Kuigi kihlveokontorid pidasidki soosikuks belglast, ei eeldatud siiski tema ilmselt ülekaalu. Kuid Lajal ei saanud oma serviga hakkama, ta võitis kohtumise jooksul ainult kolm pallingugeimi. Esimese servi protsent (74) oli Lajalil väga hea, aga ta võitis esimeselt pallingult ainult 48% punktidest. Muidugi ei ole saviliivaväljakutel serv nii otsustava tähtsusega nagu kõvakattel, aga meeste mängus eelise peaks ikkagi andma.

Kahjuks sai Lajal liiga vähe võistlusmänge enne Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni, sest Tunise Challengeril kaotas ta avaringis hilisemale turniiri võitjale Oriol Roca Batallale (Hispaania), mis oli omamoodi ebaõnn. Aga Lajali mängustiil on palju sobivam kõvakatte jaoks, mistõttu harjumine vajanuks rohkem aega.

Nii esimeses kui ka teises setis võttis Lajal murde tagasi, kuid esimeses setis oli siis seis 2:5 ja lootusi niikuinii vähe. Teises setis sai Lajal pärast nulliga murdmist kätte seisu 3:4, mis tähendas, et servi hoidmise korral oleks vähemalt tie-break kindel. Aga Lajal ei saanud just selles geimis esimest servi sisse ja kaotas nulliga. Sellega oli mäng kahjuks ka tehtud.

Lajalil lähevad 3. juunil maha Little Rocki Challengeri eelmise aasta võidupunktid. Kuna mullu selgus, et võit tuli Wimbledoni kvalifikatsiooni pääsuks liiga hilja, võib sellest eeldada, et tänavu jäävad Lajalil need punktid alles, kui järgmise slämmiturniiri nimekiri lukku lüüakse. Tõenäoliselt pääseb Lajal Wimbledoni kvalifikatsiooni mängima, aga seda infot kinnitada veel ei saa.

scroll to top