fbpx
Close

Kaia Kanepi kohtub US Openil profitennisesse naasnud tšehhitariga

Kaia Kanepi Hamburgis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi avaringi loos US Openil oli soodne, sest tema vastane on 37-aastane Barbora Strycova (Tšehhi), kes asub maailma edetabelis 427. kohal.

Koht on petlik, sest tegemist on endise TOP20 mängijaga, kelle parim edetabelikoht (16.) on vaid ühe võrra madalam Kanepi parimast rankingust. Strycova kerkis oma kõrgeimale kohale aga Kaiast märksa hiljem, see sündis 2017. aasta jaanuaris (Kanepi parim ranking oli 2012 augustis).

2021. aasta kevadel kuulutas lapseootel Strycova karjääri lõppenuks, Nüüd on tema poeg peaaegu 2-aastane ja ema otsustas mais profitennisesse naasta. Kuid ilmselt keskendub Strycova rohkem paarismängule, kus ta mõni kuu pärast naasmist võitis koos kauaaegse paarilise Su-Wei Hsieh’ga (Taipei) teist korda Wimbledoni tiitli. Nad olid koos Wimbledoni võitnud ka 2019. aastal, tol hooajal oli Strycova mingil ajal ka maailma paarismängu esireket.

Kuid kirjutame Strycovast, kes juba 2004. aastal mängis Tallinnas FedCupil (kuid Kanepi tookord ei osalenud), pikemalt eelvaates. Nüüd aga lisame, et edasine tabel ei ole Kaial kerge. Kui ta avaringis võidab, on vähemalt 90-protsendilise tõenäosusega tema vastane Hiina tõusev täht Qinwen Zheng (23. asetus) ja kolmandas ringis arvatavasti Barbora Krjecikova (Tšehhi, 12). Praeguse seisus oleks Kaia võit selliste mängijate üle päris suur üllatus.

Vaata US Openi naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top