fbpx
Close

Liisa Varul jõudis paarismängus poolfinaali

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Liisa Varul jõudis sama paarilise Malak El Allami’ga (Maroko) Monastiris teist W15 turniiri järjest poolfinaali, kui nad täna alistasid neljandana asetatud Prantsusmaa paari Marine Szostak/Marie Villet 4:6, 6:3, 10:7.

El Allami on 17-aastane mängija, kes on maailma juunioride edetabelis 64. kohal. Pole välistatud, et ta osaleb ülejärgmisel nädalal ka US Openi noorteturniiril. Igatahes Wimbledoni juunioride turniiril sai El Allami läbi aegade esimese Maroko neiuna võidu, kui jõudis 2. ringi.

Täna olid Varul ja El Allami seti ja murdega taga, kui kaotasid teise seti avageimis oma servi. Aga nad võtsid tagasi mitte ainult ühe, vaid kaks vastase pallingugeimi ja nii otsustati mäng pikas tie-break’is. Seal läksid El Allami/Varul ette 5:1 ja 7:2 ja kuigi vastane tuli veel lähemale (8:5, 9:7), sai Eesti-Maroko paar mängu kätte. Poolfinaalis kohtuvad nad teisena asetatud Kristina Milenkovici (Šveits) ja Sandra Samiriga (Egiptus).

Elena Malõgina (2) aga Malmö W25 turniiri veerandfinaalist kaugemale ei jõudnud, sest kaotas Jacqueline Cabaj Awadile (Rootsi, 7) 6:7, 1:6. Esimeses setis tuli Malõgina välja 3:5 kaotusseisust ja tie-break’is võitis seisul 3:6 kaks punkti vastase servil, aga oma servil kaotas ja pärast avaseti allajäämist kaldus mäng kiirelt rootslanna kasuks. Muide, eelmisel aastal kohtusid Eesti ja Rootsi Billie Jean King Cupi I grupi väljalangemismängus ja tookord võitis Maileen Nuudi teiste reketite kohtumises Cabaj Awadi 6:2, 6:1.

scroll to top