Siim Troost jätkas Poola turneed

Siim Troost Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Siim Troost mängis kolmandat turniiri järjest Poolas ja kõigil kolmel võistlusel on ta edukam olnud paarismängus.

Troost, kes on paarismängus maailma 826. ja üksikmängus 1764. reket, jõudis Lodzis veerandfinaali koos Johannes Seemaniga, Bielsko Bialas poolfinaali koos Piotr Pawlakiga ja sel nädalal Poznanis veerandfinaali koos Mateusz Terczynskiga (mõl. Poola). Kõik turniirid olid M25 kategooriaga.

Eile kaotasid Terczynski/Troost veerandfinaalis Poola paarila Maciej Rajski/Yann Wojcik 4:6, 5:7. Teises seti lõpus päästsid Terczynski/Troost seisul 3:5, 15:40 kolm matšpalli oma servil ja siis murdsid vastase servi ainsal korral mängu jooksul. Kuid seisul 5:5 läks oma serv kolmandat korda käest ja nii tuli vastu võtta kaotus.

Üksikmängus sai Troost kvalifikatsioonis võidu ja kaotuse, aga pääses põhiturniirile lucky loser’ina. Seal kaotas ta avaringis omapärase tulemusega 7:6, 0:6, 0:6 Kai Wehneltile (Saksamaa, ATP 672.), kes järgmises ringis alistas ka esimesena asetatud Maks Kasnikowski (Poola). Tie-break’is kaotas Troost eduseisult 6:3 neli punkti järjest, aga siis võitis ikkagi 9:7. Kuid pärast ei saanud ta enam geimigi. Muide, täpselt sama tulemusega kaotas Kaia Kanepi mullu suvel Berliini turniiril Karolina Pliškovale.

Eesti meistril Daniil Glinkal ei olnud kahjuks edu Portugalis Idanha-A-Nova M25 turniiril, kus ta esimeses ringis kaotas Ricardo Villacortale (Hispaania) 6:1, 5:7, 1:6. Pärast seda andsid Glinka ja Karl Kiur Saar paarismängu esimeses ringis vastasele loobumisvõidu.