Kahju! Raskes hingelises seisundis Kaia Kanepi jäi noorele prantslannale alla

Kaia Kanepi. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Esimest korda ajaloos olid kaks Eesti mängijat suure slämmi turniiril asetatud, kuid Kaia Kanepil (31) ei õnnestnud avaringist läbi tulla, kui ta kaotas 19-aastasele Diane Parryle (Prantsusmaa WTA 77.) 4:6, 4:6.

Kaia Kanepil ei olnud kindlasti kerge mängida pärast isa lahkumist taevastele teedele ja Kaia mitte just kõige paremat seisundit iseloomustas 37 lihtviga 20 geimi jooksul – seda on palju, ehkki agressiivse stiiliga mängija teeb neid alati üsna ohtralt. Teine probleem oli Kaiale vastase madalad lõiked, mida ta ei suutnud hästi tagasi lüüa ja sealt tuligi suur osa lihtvigu.

Esimene sett oli pigem tüüpiline muruväljaku tennis, kus oma servid võetakse kiiresti ära. Mitte ükski geim ei kestnud avasetis rohkem kui kuus punkti, aga paraku ühel korral sellise lühikese geimi servija ka kaotas ja selleks oli Kaia. Pallingugeimi loovutas eestlanna seisul 3:3.

Teine sett oli juba teistsugune. Kaia sai initsiatiivi ja murdis Parry servi seisuks 3:1. Vastane sai kohe murde tagasi, aga Kaia võitis taas Parry servi – 4:2. Paraku ei aidanud sellestki. Parry mängis kindlamalt, ei kinkinud vastasele midagi (prantslanna tegi vaid 12 lihtviga) ja mõistetaval põhjusel vähese särtsuga mänginud Kaia hakkas pallivahetustes alla jääma.

Kaia lõi 5 ässa ja tegi 5 topeltviga, kuid Parry oli efektiivsem: 3 ässa ja 1 topeltviga. Kuid kõige halvem oli Kaia allajäämine esimeselt servilt võidetud punktidega 63 vs 76, sest selles osas on ta olnud üsna silmapaistev. Äralöögis oli ainus kategooria, kus Kaia jäi peale ja seda seisuga 23:17.

Kaia jaoks ei ole Wimbledon siiski läbi, sest ta osaleb ka paarismängus koos tšehhitar Renata Voracovaga.