fbpx
Close

Kahju! Kuuest Eesti neiust jõudis Tartus veerandfinaali vaid üks

– Tartu / Foto: Pixabay

Eesti oli Tartus juunioride ITF-i 5. kategooria turniiril neidude üksikmängus esindatud kuue tennisistiga, kuid ainult üks neist pääses veerandfinaali.

Edasipääsejaks osutus teisena asetatud Sofia Cheklystova, kes alistas teise Eesti tennisisti Polina Ramenskaja 6:2, 6:2. Seega pidi üks Eesti neiu igal juhul veerandfinaali pääsema, ent paraku oligi Cheklystova ainus.

Kahjuks kaotasid Eesti kaks asetatud mängijat: Helena Narmont (4) jäi alla Klaudia Bubelytele (Leedu) 2:6, 1:6 ja Aurelia Riga (7) Agnes Mittereggerile (Rootsi) 5:7, 4:6. Ei olnud üllatus, et Elisabeth Iila kaotas Tara Wurthile (Horvaatia, 1) 0:6, 4:6 ja Viktoria Kleer Kliimand Darja Butskole (Valgevene, 6) 1:6, 1:6.

Pärastlõunastes paarismängudes läks eestlastel nii ja naa – võite ja kaotusi kogunes enam-vähem võrdselt. Neidude paarismängus said teisena asetatud Cheklystova/Anet Angelika Koskel jagu Diana Larsanova(Ksenia Ševtšenkost (Venemaa) 6:4, 6:2 ning Iila/Ramenskaja Ida Johanssonist ja Agnes Mittereggerist (Rootsi) 6:3, 6:4. Võidukas oli ka Helena Narmont, kes koos Lizaveta Artsiomenkaga (Valgevene) alistas Läti paari Sabine Rutlauka/Tereze Vevere 6:2, 6:3.

Ühes mängus olid eestlased mõlemal pool võrku: Aurelia Riga koos Anita Sahdievaga (Ukraina) alistas Gendra Raagi ja Ann Maria Muuli 6:0, 6:3. Väga tugeva lahingu andsid Tartu neiud Kliimand ja Liisa Varul esimesena asetatut Wurth/Bubelytele, kuid kaotasid 3:6, 6:4, 9:11. Välja langes ka Laura Laanbek koos venelanna Sofia Nagornajaga.

Poiste paarismängus oli aga Mark Lajal ainus, kes veerandfinaali pääses. Koos itaallase Alessio Tramontiniga võitsid nad Kevin Suvi ja soomlase Kasper Byskata 6:4, 6:0. Kahest eestlasest koosnenud paarid pidid aga vastu võtma kaotuse, välja langesid nii Oskar Erik Hakonen/Marten Murrand kui ka Andre-Remi Jakobi/Alex-Andre Ojassalu.

scroll to top