Kaia Kanepi loovutas vastasele vaid kaks geimi

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Kaia Kanepi alustas 125 000 dollari suuruse auhinnafondiga Indian Wellsi Challengeri 6:0, 6:2 võiduga Allie Kiicki (USA) üle.

Kui maailma 145. reket (Kiick) mängib 86ndaga (Kanepi), siis ikka tekib lootus, et võiks ehk võita, aga matši käigus ei olnud 23-aastasel ameeriklannal küll mingit võimalust. Neutraalsel pealtvaatajal oleks hakanud Kiickist kahju, et ta vaid Kanepi armust natuke elab.

Esimese seti teises ja kolmandas geimis üritas Kiick pisut vastu panna, aga vajalikul hetkel leidis Kanepi alati õige ründelöögi ning geimi ei loovutanud. Teise seti algul tundus, et Kiick tahab häbist kiiremini lahti saada ja kohtumine lõpetada, aga siis mängis Kanepi ühe kesisema pallingugeimi ja ameeriklanna püüdis uuesti üritada. Kuid rohkemat kahest geimist ta ei saanud, kusjuures oma pallingul jäigi Kiickil punktiarve avamata.

55 minutit kestnud kohtumises lõid mõlemad kaks ässa, aga Kanepi tegi 4 ja Kiick 6 topeltviga. Kaial õnnestus esimene serv 60% ja ta võitis sellelt pallingult 78% punktidest. Kuna aga teiselt servilt võidetud punktide osakaal (39%) jäi lahjaks, siis Kanepi kaks oma servi kaotaski. Kiick aga ei saanud isegi oma pallingult pooli punkte (45%) ja teiselt servilt ainult 19%, mis tähendas, et seitsmest servigeimist ta ühtki ei võitnud.

Kanepi järgmine vastane on kas Zarina Dijas (Kasahstan, WTA 96.) või Xinyuan Han (Hiina, 169.). Kuna nad mängivad omavahel kolmapäeval, ei toimu Kanepi mängu enne neljapäeva.