Kahju! Ashleigh Barty võidukas finaal lõppes vastase vigastuse tõttu

Ashleigh Barty. / Foto: EPA/Scanpix

Maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) oli teel Miami turniiri võidule, kui tema vastane Bianca Andreescu (Kanada, 8) väänas teise seti algul jalga ja paar geimi hiljem andis loobumisvõidu.

Barty võidu väärtust see ei vähenda ja käesurumisel püüdis ilmselt sama öelda ka Andreescu, et austraallanna vääris võitu. Ta ei hakanud Andreescut niimoodi kaitsesse suruma nagu oli poolfinaalis teinud kreeklanna Maria Sakkari, vaid kasutas osavalt tempo vaheldust ja nõelas teravalt õigel hetkel. Nii ei saanud Andreescu oma rütmi kätte.

Esimese seti seisul 3:1, 40:0 oskas Barty oma pallingu kaotada, ent ta võitis kohe vastase servigeimi tagasi ja pärast kulges väljakul juba üsna ühesuunaline mäng. Teise seti seisul 0:2 jäi Andreescu jalg külgliikumisel justkui väljakusse kinni, ning et mitte liiga ohtlikult jalga väänata, viskas ta ennast pikali. Geimi vaheajal teipis arst küll jalalaba kõvasti kinni, aga see ei aidanud ja veel ühe geimi mängimise järel Andreescu loobus seisul 3:6, 0:4. Ta läks kurvalt treeneri juurde ja valas pisaraid, aga õnnitles vastast siiralt. Andreescu karjääris on olnud nii palju vigastusi, et alles 20-aastaselt on ta olnud rohkem seetõttu võistlustennisest eemal kui mõni tennisist terve karjääri jooksul.

Kuna teine sett jäi vigastuse tõttu poolikuks, oleks õigem anda statistika vaid esimese seti põhjal. Barty võitis selles setis äralöögid 11:6, kuid tegi ühe lihtvea rohkem (13:12). Esimese servi õnnestumisprotsent oli Bartyl 59 ja Andreescul 75, aga Barty võitis esimeselt pallingult 75% ja vastane 50% punktidest. Eks see näitab, et oma servi ei suutnud kanadalanna maksma panna.

Bartyl oli ka täna väike juubel, sest ta võitis oma kümnenda WTA (kaasa arvatud slämmiturniir) tiitli. Kaalukaimad võidud teenis Barty 2019. aastal, kui ta sai esikoha Miamis, Prantsusmaa lahtistel ja WTA finaalturniiril. Nüüd kordas ta Miami esikohta, aga ülejäänud kuus võitu on Barty teeninud madalama taseme WTA turniiridelt.

Edetabelis säilitas Barty 9186 punkti ja kuigi Naomi Osaka (Jaapan) tuli isegi mõnevõrra lähemale, sest tal oli vähem punkte kaitsta, on rankingus esimese ja teise naismängija vahe ikkagi üle tuhande punkti (1201). Andreescu tõusis üheksandalt kohalt kuuendaks. Tal on endiselt arvel 4000 punkti ainuüksi 2019. aasta kolmelt turniirilt (Indian Wells, Toronto, US Open).

Indian Wellsi turniiri pole kaks aastat peetud ja sealsed 2019. aasta punktid säilivad endiselt. Samal põhjusel on nüüd sakslanna Angelique Kerber läinud ette Anett Kontaveidist, kes suure osa oma Miami poolfinaali 390 punktist kaotas, aga Kerberile jäid Indian Wellsi 650 punkti alles. Anett langes edetabelis 26. kohale juba enne Miami turniiri algust, kui kahe aasta tagused punktid maha võeti, aga turniiri käigus keegi temast enam ei möödunud ja nii ta on ülehomses edetabelis samuti 26. Kaia Kanepi kerkis ühe koha võrra ja on nüüd 63., sest tema taha langes 2019. aasta Miami turniiri veerandfinalist Su-Wei Hsieh (Taipei).