fbpx
Close

Hubert Hurkaczi võit tähendas, et Miami turniiri tiitli teenib üllataja

Hubert Hurkacz Miamis. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma 31. reket Jannik Sinner (Itaalia, 21) või 37. reket Hubert Hurkacz (Poola. 26) võidab pühapäeval karjääri esimese ATP Masters 1000 turniiri.

See sai selgeks ööl vastu laupäeva, kui Hurkacz üllatas poolfinaalis Andrei Rublevit (Venemaa, 4) üsna veenva 6:3, 6:4 võiduga. Muidugi võis teatud määral üllatust eeldada, kui Miamis puudus suur kolmik Novak Djokovic, Rafael Nadal ja Roger Federer ning lisaks neil Dominic Thiem. Kuid nende meeste ehk siis Sinneri või Hurkaczi jaoks oleks ka märksa nõrgema koosseisuga ATP 500 turniiri võitmine suur saavutus, seega ei saa üllatajate tulemust kuidagi pisendada.

Rublev ei mänginud poolfinaalis oma parimat tennist. Ta tegi üksikuid ahhetamapanevaid äralööke nagu alati, aga vigu kogunes liiga palju. Oluline fakt oli ka see, et Rublev ei saanud hakkama teise serviga, mille pealt ta võitis ainult 32% punktidest, ent Hurkacz 48%. See oligi statistikas kõige märkimisväärsem vahe. Lisaks võitis poolakas suurema osa pikkadest pallivahetustest, mis on ka üllatav, sest tagajoonel ei tohiks ta Rublevist tugevam olla. Äralöökidega jäi Hurkacz peale 25:14 (nende seas ässad 8:2) ja lihtvigu tegi vaid kahe võrra rohkem (25 vs 23). Tundus, et tuuline ilm mõjutas ka mingil määral Rublevit rohkem kui tema vastast. Kui Miamis oli turniiri esimesel nädalal üsna palav, siis nüüd reede õhtutundidel vaid 20 kraadi sooja.

Hurkacz juhtis esimeses setis juba 5:1 ja siis omas servigeimis kolme settpalli, kuid venelane pani nüüd kõrgema käigu sisse. Ta tõrjus hiilgavalt mitu esimest servi ja suutis teha mängu esimese murde, mis aga lõpuks jäigi tema ainsaks. Oma servil päästis Rublev veel ühe settpalli ja siis juhtis Hurkaczi pallingul 30:0. Nüüd lõi aga poolakas vajalikul hetkel kaks ässa järjest ja lõpuks kuuendalt settpallilt võitis.

Teises setis murdis Hurkacz esimeses geimis Rublevi pallingu ja venelasel ei tekkinudki enne võimalusi tagasi murda, kui alles viimases geimis poolaka eduseisul 5:4. Kõigil Rublevi kolmel murdepallil pidi Hurkacz lootma teisele servile, ent ta võitis need olulised punktid ja lõpuks ka mängu. “Mulle tähendab see võit väga palju, sest pärast aasta algul tiitli võitmist oli mul palju ebaõnnestumisi. Olen rõõmus, et suutsin saada raskustest üle ja oma mängu parandada. See oli tõeliselt suur võit,” ütles Hurkacz.

24-aastane poolakas oli võitnud kohe jaanuaris Delray Beachi turniiri, kuid Australian Openil kaotas ta avaringis rootslasele Mikael Ymerile. Ka Montpellier’s kaotas Hurkacz avaringis, kuid mängis Rotterdamis juba paremini, ent jäi napilt alla maailma kuuendale reketile Stefanos Tsitsipasele. Nüüd sai poolakas Miami veerandfinaalis suurest kaotusseisust Tsitsipaselt revanši ja läks sama hooga edasi poolfinaalis. Kuna Delray Beach asub samuti Floridas, on Hurkacz selles USA osariigis võitnud nüüd 9 mängu järjest. Finaalivõit oleks ümmargune kümnes, aga kihlveokontorid loevad Sinnerit kergeks soosikuks. “Mängisime just Dubais koos paarismängu. Nüüd oleme vastamisi Masters 1000 finaalis, sellest tuleb lõbus mäng,” uskus Hurkacz.

scroll to top