Kaelavaluga võidelnud Djokovic sai teises setis mängu käima ja jõudis poolfinaali

– Novak Djokovic | Foto: imago_images/Xinhua/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic alustas Prantsusmaa lahtiste veerandfinaali Pablo Carreno Busta (Hispaania, 17) vastu ebakindlalt, aga tahtejõu ja muidugi ka oskuste abil tuli keerulisest seisust välja.

Djokovic nägi esimeses setis samasugune välja nagu austerlane Dominic Thiem teisipäeval – mõlemad liikusid loiult, särtsu ei tundunud olevat. Kui Djokovic kutsus väljakule füsioterapeudi, selgus ka põhjus – serblase kael oli kange ja valulik. Plaaster pandi kaela peale, kuid avasetti Djokovic ikkagi ei päästnud, sest pärast 4:4 viigistamist tegi Carreno Busta otsustava murde.

Teises setis oli Djokovicil raske seis, kui ta 1:1 peal servides oli 15:40 taga. Sealt aga murrang lahti läkski. Djokovic päästis servigeimi ja murdis seejärel ise Carreno Busta pallingu. Aga selleks, et domineerida, pidi Djokovic hakkama pareminui liikuma ja ründelööke osavamalt varieerima, sest Carreno Busta on üsna kindel mängija, keda Djokovic nii kergelt rivist välja ei löö. Seda tõestas hispaanlane ka kolmandas setis, kui ta tuli 0:3 kaotusseisult järele 3:3. Ilmselt viimases kahes setis näidatigi parimat tennist, sest pärast lahjat teist setti sai ka Carreno Busta end paremini käima. Aga kogemused otustasid ja Djokovic võitis 4:6, 6:2, 6:3, 6:4.

“Ma ei taha kaotust põhjendada kaelavaluga ega neist detailidest rääkida,” ütles Djokovic Eurospordile. “Igatahes oli tema pooleteise seti jooksul parem mängija, aga kuidagi sain ma oma rütmi kätte. Siis võitsin mitu geimi järjest, aga kolmandas setis, kui ta 3:3 viigistas, oli tal järgmises geimis murdepall, mille ta väga napilt auti lõi. Nii et teatud üksikud punktid kallutasid vaekausi minu kasuks.”

Kindlasti segas kael ka servimist ja Djokovici esimese pallingu õnnestumisprotsent ei olnud kuigi kõrge – 56. Carreno Busta sai siit eelise (70%), aga esimese servi punkte võitis Djokovic siiski 72% ja hispaanlane 64%. Lõpuks oli Djokovic parem ka murdepallide realiseerimisel – temal 13st 6 ja Carreno Bustal 13st 3. Äralöökidega jäi Djokovic peale 53:42.

Neljapäeval on üksikmängudest kavas ainult naiste poolfinaalid ja tuletame meelde, et uuesti algavad tenniseülekanded ka Kanal 12 ekraanil ja Postimehe veebis. Ülekanne algab kell 15.50 ja kavas on näidata mõlemad poolfinaalid.