Käärikul Tennis Europe U12 turniiril jahib eestlastest finaalikohta Luukas Raudkivi

Treeningukaaslastest oli Kääriku veerandfinaalis edukas Luukas Raudkivi (paremal), kuid Ken Ink kaotas napilt / Foto: ETL

Käärikul toimuval Tennis Europe U12 2. kategooria turniiril Estonian Junior Open on üksikmängus pärast kahepäevast „vihmapüha“ selgunud poolfinalistid. Eestlastest jätkab üksikmängus ainsana võidukalt US Tenniseakadeemias Ekke Tiidemanni ja Armand Levandi käe all tenniseharidust omandav Luukas Raudkivi.

Kuni 12-aastaste Tennis Europe 2. kategooria turniiridel pääsevad kaheksast neljaliikmelisest alagrupist veerandfinaalidesse ainult võitjad. Eesti noormängijatest võitsid alagrupi täiseduga lisaks Raudkivile Ken Ink (samuti US Tenniseakadeemia) ja tüdrukutest Kiira Paškov.

Palju ei jäänud puudu ka Tartu poistel Konrad Pungeril, Nikita Smirnovil ja Kaspar Jaanil, kes platseerusid oma alagrupis teiseks. Tüdrukutest said kaks võitu ja tulid alagrupis teisele kohale Nora Olivia Adamson, Liisa Marii Põhjala, Miia Mihailov ja Eleanora Roos.

Poiste veerandfinaalis polnud Raudkivil raskusi venelase Ivan Sokirani alistamisega 6:2, 6:0. „Üritasin olla võimalikult agressiivne. Serv töötas ka hästi,“ ütles Raudkivi veerandfinaali kohta. „Alagrupis olid isegi raskemad mängud, eriti esimene, Taani kuni 12-aastaste esinumbri Hanseniga, kellele ma Viljandis alagrupis kaotasin, aga nüüd õnnestus võita,“ kommenteeris ta.

Küll aga võitles kaheksa parema hulgas kõvasti Ken Ink, kellel alagrupis ehk pisut kergemad vastased kui treeningkaaslasel, kuid veerandfinaalis tuli kohtuda Prantsusmaa kuni 12-aastaste TOP10-sse kuuluva Jules Nicolas Rimbaud`ga.

Punkt-punkti heitlust ja põnevat lahingut jagus ligi kaheks tunniks. Noored tennisemängijad andsid teineteisele hagu alla ja oli vaid paar üksikut geimi, mis ei läinud 40:40 peale. Pikema kõrre tõmbas seekord prantslane, kes oli tsipa stabiilsem ning suutis pärast avaseti 6:3 võitu ka teises setis 4:5 kaotusseisus olles säilitada rahu ning isegi vastasmängijale hea soorituse peale plaksutada. Kuigi Ink päästis seisul 5:6 kaks matšpalli ja jõudis tasamänguni, oli seekord lõpuks milligrammi võrra parem Rimbaud 6:3, 7:5.

Tüdrukute seas ainsana eestlastest kaheksa hulka jõudnud Kiira Paškov pidi pärast tublit võitlust tunnistama prantsuse tüdruku Cindy Langlais` paremust 7:5, 6:1.

Raudkivi kohtub laupäeval üksikmängu poolfinaalis Läti U12 esinumbri Eriks Valeinisega.

Paarismänguturniiril pole Käärikul veel poolfinaalideni jõutud.