fbpx
Close

Kadrioru U16 turniiril said eestlased esikohad paarismängudes

– Laura Rahnel sai esikoha paarismängus. / Foto: Toomas Kuum

Tennis Europe U16 vanuseklassi turniir Kadriorus lõpeb laupäeval üksikmängu finaalidega, kuid eestlaste turniiri saab juba praegu kokku võtta, sest nad olid edukamad paarismängudes.

Tüdrukute paarismängus tõid Eestile esikoha Brit Martin/Laura Rahnel, kes finaalis alistasid esimesena asetatud paari Polina Korolova (Läti)/Laima Vladson (Leedu) 6:3, 2:6, 13:11. Veel kaks Eesti paari jõudsid poolfinaali, kus ühepoolsetes mängudes kaotasid Adriana ja Andrea Roots Korolova/Vladsonile ja Lisette Aljas/Anna Maria Tottrup Martin/Rahnelile.

Poiste paarismängu finaali jõudsid kolm Eesti mängijat ja Denis Maijorov/Daniels Tens (Läti) võitsid Villem Aadamsoo/Georg Straschi (2) 7:6, 6:2. Enne teisena asetatud eestlaste võitmist olid Maijorov/Tens poolfinaalis välja lülitanud esimesena asetatud paari Artjoms Afanasjevs/Stefans Audrinš (Läti) 7:5, 6:4.

Tüdrukute üksikmängus oli halb üllatus esimesena asetatud Martini kaotus avaringis Emilia Lehtinenile (Soome), kuid kaks Eesti tüdrukut jõudsid siiski poolfinaalini. Meeldiva üllatuse sepistas Victoria Maria Mändma, kes teises ringis võitis neljandana asetatud Korolova 6:3, 6:4 ja veerandfinaalis ka Laura Sparnina (Läti) 7:6, 6:3. Kaotus tuli Mändmal vastu võtta Beatrise Zeltinalt (Läti) 4:6, 2:6. Kolmandana asetatud Andrea Roots alistas veerandfinaalis Nuppu Palmi (Soome) 7:5, 3:6, 6:2 ja kaotas siis väga napilt teisena asetatud Vladsonile 6:3, 1:6, 5:7. Vladson on Euroopa edetabelis 127. kohal ja kuna ta on veel U14 klassi mängija, siis seal asub ta kõrgel 12. kohal.

Poiste üksikmängus jäi eestlaste laeks veerandfinaal, kuhu jõudsid Aadamsoo (7) ja Strasch (5). Strasch kaotas veerandfinaalis teisena asetatud Gustavs Dambinšile (Läti), kes jõudis finaali settigi kaotamata. Aadamsool oli ehk pisut lihtsam vastane ning mäng oligi vähemalt ühe seti tasavägine, kuid eestlane kaotas Oskari Paldaniusele (Soome) 6:7, 2:6.

scroll to top