Juunioride GP-etapil Tartus jagus üllatusi – esikoht Oskar Erik Hakonenile

– Oskar Erik Hakonen / Foto: Viktor Burkivski

Noormeeste P 18 vanuseklassi GP-etapil Tartus Veeriku Tennisekeskuses, mille korraldajaks MK Tennisekool, sündis juba esimestes ringides rida ootamatuid tulemusi.

Mainimist väärbi fakt, et jooksva edetabeli kuus esimest kohale ei tulnud, mistõttu oli GP-etapi tase oodatust madalam. Näiteks liider Daniil Glinka teenis samal ajal Egiptuse ITF Futures turniiril oma esimese ATP-punkti. Eks see kipubki juunioride vanuseklassis nii olema, et juhtmängijad püüavad võistelda rohkem rahvusvahelistel või jõudumööda täiskasvanute võistlustel. Esineliku (D.Glinka, R.-E.Parts, A-G.Mändma, J.Seeman) edu teiste ees on suur.

Esimest asetust algselt omanud Marten Murrand ei saanud paraku kaasa lüüa, mistõttu sai tema koha tabelis asendusmängijana Artur Kontus. Avaringis langesid välja ka kolmanda-neljandana asetatud  Alex Andre Ojassalu ja Carl Bret Parko, kes kaotasid vastavalt Marcus Kevin Rõugule 1:6 2:6 ja Oskar Erik Hakonenile 3:6 4:6. Asetatud mängijatest tuli  avaringist ainsana võitjana välja Kevin Suvi, kes alistas Enrico Nurme 6.3 6:1. Kuid järgmises ringis pakkis ka tema asjad. Ott-Artur Kasera võitis pärast ülitasavägist avasetti 7:6(7) 6:3.

Poolfinaalides olid vastamisi Oskar Irdoja – Oskar Erik Hakonen ja Marcus Kevin Rõuk – Ott-Artur Kasera. Hakonen sai jagu Irdojast 6:2 6:4 ja Rõuk Kaserast 6:1 6:2. Seega finaalis kohtusid edetabeli 15-s ja 17-s reket, mida võib pidada väikest viisi üllatuseks. Hakonen on viie päeva pärast saamas alles 16-aastaseks, Rõuk sai aga mõni nädal tagasi 17-aastaseks. Seega selles vanuseklassis on noormeestel veel küllaga aega tegusid teha.

Finaal kulges ühepoolselt, Oskar Erik Hakonenile kindel esikoht GP-etapilt numbritega 6:1 6:2.