fbpx
Close

Tartus mängib ITF-i juunioride turniiril 13 eestlast

Tenniseväljakud Veeriku spordihoones. / Foto: Veeriku Spordikeskus

Kokku neli noormeest ja üheksa neidu osaleb Tartus Veeriku spordihoones ITF-i juunioride 5. kategooria turniiri põhitabelis. Tänase päeva jooksul lisame antud uudises ka esimese ringi tulemusi.

Kvalifikatsiooni kaudu murdsid end põhiturniirile kaks Eesti mängijat. Noormeestest oli edukas Oskar Erik Hakonen, kes teenis kolm võitu, sealhulgas ka kvalifikatsioonis kolmandana asetatud Dhillon Virdee Oakley (Suurbritannia) üle. Otsustavas ringis alistas Hakonen Ante Cikojevici (Horvaatia) 7:5, 6:4. Kaks võitu kogus Gregory Torim, aga ülejäänud Eesti noormehed kvalifikatsiooni otsustavasse ringi ei pääsenud.

Eesti neidudest läbis valikturniiri Polina Ramenskaja (6), kes pidi edasipääsuks alistama kaks vastast ja mõlemad olid eestlased – Alissia Aleksandra Kivi ja otsustavas ringis Diandra Suitso. Otsustavasse ringi pääses ka Annette Klettenberg.

Noormeeste põhiturniirile pääsesid kas vabapääsme või edetabelikoha alusel Marten Murrand, Markus Mölder ja Oliver Ojakäär, nüüd ühines nendega ka Hakonen. Neidude turniiri eestlastest osavõtjad on aga lisaks Ramenskajale Sofia Tšeklistova (2), Anet Angelika Koskel (4), Elisabeth Iila (6), Liisa Varul (7), Viktoria Kleer Kliimand, Aurelia Riga, Mariela Pluutus ja Andrea Roots.

Eesti Vabariigi aastapäeva esimesel poolel on kaks Eesti neidu juba tähistanud pidupäeva võidukalt: Koskel alistas Sara Pistoli (Rumeenia) 6:3, 6:0 ja Riga Darja Zubtsovskaja (Valgevene) 6:2, 3:6, 6:4.

Pärastlõunal võitis Tšeklistova Iantsatiana Ratovondrahona (Prantsusmaa) 6:4, 6:4 ja Varul Zuzanna Bednarzi (Poola) 6:2, 5:7, 6:3. Välja langesid Kliimand, Iila, Roots, Pluutus ja Ramenskaja, kuid väärib märkimist, et Kliimand kaotas esimesena asetatud Klaudia Bubelytele (Leedu) 1:6, 6:4, 3:6.

Õhtupoolikul algas ka noormeeste turniiri avaring Eestile hästi, sest Ojakäär alistas Edas Butvilase (Leedu) 6:4, 6:3 ja Mölder Gustavs Dambinši (Läti) 5:7, 6:3, 6:2. Veidi hiljem üllatas Murrand kaheksandana asetatud Jegor Šestakovi (Venemaa) alistamisega 7:6, 2:6, 6:3, kuid välja langes Hakonen.

Seega jätkab üksikmängu 2. ringis neli Eesti neidu ja kolm noormeest.

scroll to top