fbpx
Close

Rafael Nadal haigestus koroonaviirusesse ja võis nakatada ka Hispaania endist kuningat

Rafael Nadal Mubadala turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Pärast Abu Dhabis peetud Mubadala turniiri, mida nimetatakse ka tennise MM-võistlusteks, haigestus hispaanlane Rafael Nadal koju jõudes koroonaviirusesse.

Nadal kirjutas Twitteris, et haigus põhjustab “ebameeldivaid hetki”, kuid loodab järk-järgult paraneda. Nadal on ennast kodus isoleerinud ja ta informeeris nakatumisest kõiki, kellega viimastel päevadel kokku puutus.

Üks neist, kellega Nadal Abu Dhabis kohtus, oli ka Hispaania endine kuningas Juan Carlos I, kes pärast kodumaal aset leidnud finantsskandaali elab Araabia Ühendemiraatides. Nadal ja Juan Carlos sõid laupäeval koos lõunat ja poseerisid ka pildistamiseks ilma maskideta. Nadal lisas, et välismaal olles testiti teda ülepäeviti ja Abu Dhabis laupäeval võetud koroonaproov oli negatiivne.

Hispaania kuningas Juan Carlos I (paremal) vaatamas Abu Dhabis Rafael Nadali mängu. / Foto: EPA/Scanpix

Nadalil oli kindel ajakava, millistel turniiridel ta osaleb enne Australian Openit, kuid nüüd ütles hispaanlane, et ta peab kava üle vaatama vastavalt tervislikule seisundile.

„Pean teatama, et andsin pärast Abu Dhabi turniiri positiivse COVID-testi. Positiivse testi andsin Hispaanias,“ kirjutas Nadal hispaania keeles. „Nii Kuveidis, kui Abu Dhabis kontrollisime testidega endid iga kahe päeva järel. Kõikide meie tiimi liikmete testid olid negatiivsed, viimase testi tegime läinud reedel.“

Vaktsineeritud Nadal peab nüüd jääma isolatsiooni ning ta kurtis ka mõningate koroonasümptomite üle. Teade positiivsest testist tuli vaid paar päeva pärast seda kui Nadal rääkis, et ta tõenäoliselt ei suuda täiel rinnal Austraalia lahtisteks valmistuda. Nadal on viimased neli kuud jalavigastuse tõttu võistluspausi pidanud. Tal on diagnoositud äärmiselt haruldane Müller-Weissi sündroom, mis on lühidalt seletatuna deformeerunud jalalabaluu pidevalt progresseeruv haigus.

„Mul on olnud paha olla, kuid usun, et peagi läheb tasapisi paremaks. Olen kodus isolatsioonis ning teatanud oma seisundist ka inimestele, kellega olen kokku puutunud,“ kommenteeris Nadal oma haigestumist koroonasse.

„Otsustest eelseisvatel turniiridel mängimise kohta annan teada lähtuvalt minu tervislikust olukorrast,“ lisas endine maailma esireket.

Vastavalt Austraalia valitsuse korraldustele ei lubataks Nadali riiki siseneda enne, kui ta kodumaal annab negatiivse COVID-19 testi. Ka Austraaliasse jõudes tuleb atleetidel test teha.

35-aastane Nadal on võitnud Australian Openi ühe korra – 2009. aastal. Finaali on ta jõudnud neli korda. Peaks Nadal seekordse Australian Openi vahele jätma, oleks see esimene kord pärast 2013. aastat, mil ta haigestus kõhuviirusesse.

Praegu ei ole teada, et teised Mubadala turniiril osalenud meestennisistid oleksid koroonasse nakatunud. Küll teatas Briti meedia, et US Openi tšempion Emma Raducanu on haigestunud koroonasse, ka tema on topeltvaktsineeritud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top