fbpx
Close

Merko Openil said paarismängus esikoha Vladimir Ivanov ja Elena Malõgina

– Vladimir Ivanov ja Maksim Ratniuk / Foto: Heijo Roose

Pärnus Merko Openil olid kolm neljast paarismängu finalistist nii meestel kui naistel Eesti tennisistid. Seega oli garanteeritud, et keegi meie mängijatest saavutab esikoha.

Meeste paarismängu finaalis kohtusid esimesena asetatud Vladimir Ivanov/Maksim Ratniuk Jürgen Zopp/Kenneth Raismaga. Jürgen Zopp oli vahetult enne seda võitnud esikoha Merko Openil üksikmängus. Olles näinud mõlema paari etteasteid turniiril, võis kergeks favoriidiks pidada Ivanov/Ratniuki. Sellises koosluses olid nad võidukad eelmise aasta PAF Openil Tartus.

Esimeses setis hoiti seisuni 2:2 kindlalt oma pallingut, seejärel pärast servimurret läksid Zopp/Raisma oma teed – setivõit neile 6:3. Ka teises setis asusid Zopp/Raisma murdega ette ja juhtisid juba 4:2. Ent Ivanov/Ratniuk ei olnud viimast sõna öelnud, hoopis neil õnnestus veel kaks servimurret teha ning teine sett enda kasuks pöörata tulemusega 6:4. Matši saatuse otsustas tie-break 10-ni. Innustununa mängu toodud pöördest valitsesid tie-breaki Ivanov/Ratniuk – 10:5. Merko Openi paarismängu esikoht kuulus seega Vladimir Ivanovile ja Maksim Ratniukile 3:6 6:4 10:5. See oli Ivanovile juba kolmeteistkümnes ITF turniirivõit paarismängus.

Naiste paarismängus püüdis teatavat lohutust Elena Malõgina, oli ta ju enne seda kaotanud üksikmängu finaalis hollandlanna Suzan Lamensile. Malõgina mängis koos Soomet esindava Anastasia Kulikovaga. Vähem näljased polnud Saara Orav ja Katriin Saar, sest neil oli kaitsta mullune esikoht samalt turniirilt. Kui Malõgina/Kulikova olid asetatud teisena, siis Orav/Saarel asetust polnudki.

Ka siin läks vaja kolme setti nagu meeste paarismängu finaalis – tulemusega 6:3, 2:6, 10:5 võitsid Malõgina/Kulikova. Esimeses setis oli murdeid palju – seisuni 2:2 võideti ainult vastaste servigeime. Seejärel suutsid Malõgina/Kulikova pallingut hoida, millele järgnes veel kolm murret. Nii juhtisid Malõgina/Kulikova 5:3 ja viimases geimis ka hoidsid servi. Teine sett oli hoopis teistsugune, siin ei kaotanud Orav/Saar ühtki servigeimi ja ise murdsid kaks korda. Otsustav tie-break oli ühepoolne, Saar/Orav ei juhtinud kordagi.

Naiste paarismängu statistikas torkas silma ainult selline omapärane fakt, et kumbki pool võitis oma pallingul vähem punkte kui tõrjujad. Kui Malõgina/Kulikova võitsid esimeselt servilt 45 ja teiselt 44% punktidest, siis Orav/Saar saavutasid esimesel pallingul enam-vähem korraliku 61%, aga teisel servil said vaid 14% punktidest (22st 3).

scroll to top