fbpx
Close

Jessica Pegula kindlustas pääsu WTA finaalturniiri esinelikusse

Jessica Pegula Cancunis. / Foto: EPA/Scanpix

Jessica Pegula (USA, 5) võitis Cancunis WTA finaalturniiril Bacalari alagrupis üllatuslikult maailma esireketi Arina Sabalenka 6:4, 6:3 ning kindlustas esikoha ja pääsu poolfinaali.

See oli Pegula teine võit Sabalenka üle, kuid omavahelistes mängudes juhib endiselt valgevenelanna 4:2. Nad kohtusid ka mullu WTA finaalturniiri alagrupis, aga siis võitis Sabalenka 6:3, 7:5.

Pegula sattus hoogu seisul 1:2, kui ta murdis kaks vastase servigeimi järjest ja asus juhtima 5:2. Ühe murde sai Sabalenka tagasi, aga sellest ei piisanud. Teises setis juhtus sama lugu, aga nüüd juhtis Pegula kahe murdega juba seisul 4:0. Selg vastu seina mängides sai Sabalenka jälle murde tagasi seisuks 3:5, kuid kaotas seejärel oma servi. Kokku kaotas Sabalenka 10st servigeimist viis ehk täpselt pooled.

Oli üllatav, et Pegula võitis ässad 5:1, kuid ei olnud üllatav, et ameeriklanna tegi vähem topeltvigu (2:5). Siiski ei olnud Sabalenka serv nii halb, sest viis topeltviga pole tema kohta palju ja esimest servi lõi ta sisse 62%. Kuid statistiliselt suurim üllatus on ikkagi see, et esimeselt servilt võitis Sabalenka ainult 53% punktidest, tema tavaline näitaja on 80% lähedal, aga kindlasti üle 70. Äralöögid võitis Sabalenka 15:12, kuid ta tegi tunduvalt rohkem lihtvigu – 33 vs 17.

“Sel aastal tunnen ennast paremini tippude vastu mängides,” ütles Pegula. “Eelmisel aastal, kui jõudsin maailma esiviisikusse, hakkas mulle pähe mõte, et kas ma ikka kuulun sellele tasemele? Olen alati olnud hea endast edetabelis tagapool asuvate mängijate võitmisel, aga sel aastal enam ei hoolinud, kas vastas on nõrgemad või siis maailma esimene-teine reket. Just suurte võitude osas olen paremaks läinud.”

Teine alagrupimäng oli põnevam ja seal võitis Jelena Rõbakina (Kasahstan, 4) Maria Sakkari (Kreeka, 8) 6:0, 6:7, 7:6. Kui esimene sett kestis 21 minutit, siis järgmised kaks tunni ja ühe minuti. Teises setis ei olnud ühtki murret ja ainult Rõbakina teenis kolm murdepalli, mis jäid kasutamata. Tie-break’i otsustav moment oli aga Rõbakina servi seisul 3:2, kui ta kaotas mõlemad pallingupunktid ja seejärel kiire lõppmängu 4:7.

Otsustavas setis läks Rõbakina murdega ette, kuid Sakkari vastas kohe samaga. Kreeklanna parim šanss oli seisul 4:4, kui ta läks vastase servil 40:15 ette. Kuid Rõbakina pääses ja oli seekord tie-break’is parem – ta juhtis 6:0 ja võitis 7:2.

Rõbakina võit otsustaski selle, et Pegula on igal juhul alagrupi võitja, sest ameeriklanna kohtub viimases voorus Sakkariga. Isegi kaotuse korral edestab Pegula Sabalenka-Rõbakina mängu võitjat, sest oli omavahelises mängus parem. Kuid just Austraalia lahtiste kaks tänavust finalisti selgitavad mängija, kes Pegula kõrval teisena edasi pääseb.

scroll to top