Mark Lajal pääses Bergamos veerandfinaali

Mark Lajal Morelosi Challengeril. / Foto: Morelos Openi Instagram

Mark Lajal, kes peaaegu oli juba turniirilt väljas, on nüüd jõudnud Bergamo Challenger 75 veerandfinaali, kui alistas täna Ugo Blanchet’ (Prantsusmaa, ATP 195.) 6:2, 6:7, 6:2.

Tõele au andes oli vastane samasuguse saatusega lucky loser nagu Lajal, sest mõlemad kaotasid kvalifikatsiooni otsustavas ringis. Siiski sai Blanchet’ mänguvõimaluse põhiturniiril teada kohe pärast kaotamist, aga Lajal pidi terve päeva ootama.

Lajal oli täna prantslasest kindlalt üle, aga peab ennast kiruma, et kahe setiga mängu ei lõpetanud. Teises setis polnud murdeid, ent Lajalil oli viis murdepalli ja vastasel ainult üks. Eriti seisul 5:5, kui Blanchet’ esimene serv ei tahtnud välja tulla, jäi Lajalil kaks head murdevõimalust kasutamata. Tie-break’is jäi aga Lajal taha 1:5 ja natuke küll parandas seisu, ent kaotas 4:7.

Õnneks oli otsustav sett sarnane esimesega. Taas murdis Lajal kaks korda, ent erinevalt esimesest setist, kus Blanchet’l murdepalli polnud, tuli Lajalil seekord kaks murdepalli päästa. Mõlemal juhul mängis Lajal väga hea punkti ega andnud vastasele võimalust. Kokku võitis Eesti esireket 12st murdepallist 4, aga Blanchet 3st 0.

Esimese servi võidupunktidega oli Lajal algul kindlalt üle, aga teisest setist alates sai ka Blanchet paremini pallingu käima. Lõpuks võitis Lajal esimeselt servilt 76 ja Blanchet 71% punktidest ning oli ässadega parem 10:5.

Kuna Lajali veerandfinaalivastane selgub alles homme, siis enne reedet Eesti esireket väljakule ei tule.