Jelena Rõbakina sai Arina Sabalenkalt revanši

Jelena Rõbakina Indian Wellsi finaalis. / Foto: AFP/Scanpix

Jelena Rõbakina (Kasahstan, 10) alistas Indian Wellsi WTA Masters 1000 turniiri finaalis Arina Sabalenka (2) 7:6, 6:4 ja sai sellega revnaši kaotuse eest Australian Openi finaalis.

Rõbakina võitis Masters 1000 turniiri esmakordselt, varem oli ta saanud esikoha Wimbledoni suure slämmi turniiril ja kahel madalama taseme WTA turniiril. Eesti aja järgi uue nädala esimestel minutitel lõppenud mängule vajutas veidi pitseri tugev tuul, mis mõnevõrra raskendas just servijate võimalusi. Murdeid oli kokku viis, mis ei ole väga suur arv, aga selliste tugevate pallijate nagu Rõbakina ja Sabalenka mängus siiski üsna suur. Pealegi oli palju tasavägiseid geime, kus servija pääses murdest napilt. Paremini sai tuulega hakkama Rõbakina, kes tegi ainult kaks topeltviga Sabalenka 10 vastu ja võitis ka ässad 7:4.

Esimeses setis oli Rõbakinal kolm murdepalli seisul 2:1, aga need jäid realiseerimata ja hoopis ta ise kaotas servigeimi seisul 2:2. Kuid Rõbakina sai murde tagasi kaheksandas geimis ja viigistas 4:4. Seisul 6:5 jäi Kasahstani mängijal kasutamata üks settpall ja viigiseisule järgnes pikk tie-break, mis lõppes Rõbakina 13:11 võiduga. Enne seti lõppu oli Rõbakinal veel viis ja Sabalenkal kaks settpalli.

Teises setis murdis Rõbakina kohe esimese geimi nulliga ja vaatamata nii mõnelegi tasavägisele geimile domineeris ikkagi mängu. Tema riskid õigustasid ennast, aga kui Sabalenka püüdis iga hinna eest punkti võita, ta pahatihti eksis. Rõbakina sai veel ühe murde seisuks 5:2, aga Sabalenka võttis siis ennast kätte ja murdis tagasi. Kuid teise võimaluse servida matši võiduks kasutas Rõbakina ära. Nagu varem öeldud, suutis ta servida ka tuulega üsna kvaliteetselt.

Maailma edetabelis kerkis Rõbakina karjääri kõrgeimale kohale, mis on seitsmes. Kui punkte oleks arvestatud ka eelmise aasta Wimbledoni turniiri eest, oleks Rõbakina praegu neljas.