fbpx
Close

Carlos Alcaraz lausa purustas Daniil Medvedevi ja kerkis maailma esireketiks

Carlos Alcaraz võidukarikaga Indian Wellsi õhtupimeduses mägede taustal. / Foto: Zumapress/Scanpix

Venelase Daniil Medvedevi pikk võiduseeria (3 turniiri ja 19 mängu) sai otsa täna öösel, kui viiendana asetatud mängija kaotas Indian Wellsi ATP Masters 1000 turniiri finaalis Carlos Alcarazile (Hispaania, 1) 3:6, 2:6.

Alcaraz tõusis sellega ka maailma esireketiks, millise tiitli ta kaotas jaanuari lõpus Novak Djokovicile. Nüüd sai aga tagasi, sest Djokovicil ei lubatud koroonavaktsiini puudumise tõttu USA-sse siseneda. Tõsi, sel nädalal algaval Miami turniiril pole Alcarazil võimalik punkte juurde saada, sest ta on tiitlikaitsja. Kuna Djokovic, kes ka mullu ei saanud Miamis mängida, punkte ei kaota, jääb Alcaraz esireketi tiitlist taas ilma, kui ei võida turniiri.

Indian Wellsi finaalist ei ole suurt midagi kirjutada. Alcaraz kaotas oma kümnes servigeimis vaid 12 punkti ja ainult mängu viimases geimis sai Medvedev kätte seisu 40:40, aga ühtki murdepalli tal kohtumise jooksul ei olnud. Kuna Alcaraz murdis mõlemas setis Medvedevi servi kohe algul, ei tekkinud üldse põnevust. Teises setis oli Alcaraz ees isegi 4:0. Mängu punktid võitis hispaanlane 59:38 ja esimese servi punktid protsentides 77 vs 53.

Medvedev ei löönud ühtki ässa, Alcaraz ainult ühe, kuid nagu juba naiste finaali puhul kirjutasime, segas servimist tugev tuul. Pigem üritasid mehed lüüa esimest servi keskmise jõuga sisse ja selles osas ka õnnestusid (Alcarazi esimese servi protsent 80 ja Medvedevil 75). Kuid initsiatiivi suutis oma servist haarata ainult hispaanlane, sest Medvedev võitis ju esimeselt servilt napilt üle poole punktidest. Lisaks realiseeris Alcaraz laitmatult murdepalle – 3st 3.

“Et suutsin tagasi saada esireketi tiitli, tähendab mulle palju, see oli ikka päris hull,” ütles Alcaraz. “Kuid veel tähtsam on turniiri võitmine. Mulle väga meeldib see turniir, olen siinviibimist ja pealtvaatajate toetust alati nautinud. Tundsin esimesest päevast peale inimeste armastust.”

Enda mänguga oli Alcaraz mõistagi ülimalt rahul, kuid lisas: “Tingimused olid täna päris rasked ja Daniil ei suutnud oma parimat mängu näidata. Ise loodan, et Miamis mu tase säilib samasugusena nagu täna.” Asjatundjate sõnul valis Alcaraz õige mänguplaani, kui säilitas pigem rahu ja mängis vajadusel agressiivselt. Medvedev pingutas aga keerulistes tingimustes üle ja eksis palju.

Nagu varem oleme kirjutanud, kohtusid Alcaraz ja Medvedev esimest korda tippmeestena. 2021. aastal, kui Medvedev Alcarazi Wimbledonis kiirelt kolmes setis võitis, asus hispaanlane edetabelis 75. kohal. Tänase põhjal tundub, et Medvedev oli Alcarazile sobiv vastane, aga võib-olla paremates ilmastikutingimustes olnuks mäng teistsugune.

scroll to top