Mark Lajal ja Oliver Ojakäär jätkavad kaotuseta

Mark Lajal Morelosi Challengeril. / Foto: Morelos Openi Instagram

Eesti esireket Mark Lajal alistas Kursumlijska Banja (Serbia) ITF-i M25 turniiri teises ringis Rrezart Cungu (Montenegro) 4:6, 6:3, 6:3.

Esimeses setis kasutas Cungu ära murdevõimaluse kolmandas geimis ning kõik ülejäänud pallingugeimid võideti kindlalt, seega sai ainus murre otsustavaks. Teises setis läks Lajalil raskeks, kui vastane alustas murdega, aga eestlane sai selle tagasi seisuks 1:1 ja murdis uuesti seisul 3:2. Otsustav sett oli viigis 3:3, kui Lajal sai murde kätte ning järgmises geimis päästis neli murdepalli ja juhtis 5:3. Sellega oli mäng otsustatud, Cungu kaotas servi ka viimases geimis. Lajal kasutas murdepalle 8st 4, aga vastane 9st 2.

Oliver Ojakäär alustas Krškos (Sloveenia) vihma tõttu alles täna üksikmängu turniiri ja võitis Matic Dimici (Sloveenia, ATP 1454.) 6:3, 6:4. Kuid märksa raskem katsumus ootab Ojakääru teises ringis, kus tema vastane on viiendana asetatud Gergely Madarasz (Ungari, ATP 573.). Paarismängus on aga Ojakäär koos oma treeneri Kenneth Raismaga jõudnud juba poolfinaali. Täna alistas Eesti paar vennad Mak ja Nik Milkovici (Sloveenia) 6:3, 6:1.

Eesti mängijaist pidi täna kaotuse vastu võtma ainult Daniil Glinka, kes jäi Monastiri M15 turniiri 2. ringis 4:6, 3:6 alla Alexis Gautier’le (Prantsusmaa, ATP 564.).