Airok Viljandi Open TE U12 tüdrukute turniiril imelise duubli teinud Kiira Paškov: olen väga väsinud, aga väga rõõmus

– Tennis Europe turniir Viljandis / Foto: Facebook

Viljandis Airok Openi Tennis Europe U12  võitis Eesti tüdruk Kiira Paškov finaalis Saksamaa tüdruku Lilly Beckeri 6:4, 7:5 ning sai kätte oma esimese Tennise Europe`i võidukarika. Ja see polnud veel kõik. Paškov triumfeeris ka paarismängus koos Eleanora Roosiga!

Tund ja 30 minutit kestnud tüdrukute üksikmängu finaalis oli terve matši vältel domineerivamaks pooleks alles kuu aega tagasi 11-aastaseks saanud Kiira Paškov. Saksa piiga mängis kõrgeid palle tahajoonele ja üritas iga hinna eest mitte eksida, kuid Eesti tüdrukul kannatust jätkus. Teises setis läks Paškov kiiresti 5:1 ette, kuid nagu ikka tennises – väike värin lõi sisse. Kaheks viimaseks geimiks võttis nooruke tüdruk ennast kokku ja võitis 6:4, 7:5.

Esimene Tennis Europe`i turniir ja kohe tiitel, super! Treener Taavi Tuisk ütles, et Kiira oli iga päev temaga Viljandist ühenduses. „Ta ikka rääkis, et kuidas mäng läks ja kuidas ta mängis või kuidas ta järgmises kohtumises mängima peaks. Väga tore värk, et esimene Tennise Europe`i turniir ja kohe nii hästi,“ rõõmustas Kiira treener.

„Trennis on Kiira alati rõõmsameelne, tahab palju mängida ja utsitab vendagi (Klim Paškov on Kiirast paar aastat vanem – toim) tagant,“ lisas Tuisk.

Paškovil oli väga tihe reedene päev, sest pärast pooletunnist puhkust tuli väljakule minna ka paarismängus. Koos Eleanori Roosiga võideti poolfinaalmatš teise Eesti paari Ciona Lapiduse/Kaisa Varuli vastu üsna kindlalt 6:1, 6:4. Teisest poofinaalist edenes finaali Läti/Sloveenia duo Keisija Berzina/Luisa Fusil, kes olid paremad Saksa/Leedu paarist Becker/Roneta Kacinskaitest 6:3, 6:2.

– Kiira Paškov vasakul

Paarismängu finaal kulges Eesti tüdrukute domineerimisel. Tasuks kindel võit 6:3, 6:1. Kiira Paškov ütles, et kuigi avasetis jäid nad koos Roosiga 2:3 tagaajaja rolli, muutus pärast seda seisu kõik. „Seisul 2:3 võitsime kaheksa geimi järjest ja läksime teises seistis juhtima 4:1. Käisime võrgus vahel ja olime aktiivsemad,“ rääkis 11-aastane tennisetüdruk.

Reedel kokku neli tundi väljakul võistelnud Paškov rääkis, et lisaks turniirivõitudele jääb kõige rohkem meelde poolfinaalmatš Nora Olivia Adamsoniga. „No seal läks ikka otsustavasse setti ja see oli tõesti raske,“ ohkas väsinud, kuid õnnelik Paškov 10 minutit pärast võidukat paarismängulahingut.

Paškov sõidab Viljandist koju Tallinna, et laupäeva hommikul Tartu teekond ette võtta. Ees ootab Estonian Open U14 kvalifikatsiooniturniir Tartus Tähtvere väljakutel.