fbpx
Close

Jätke meelde ja hoidke alt! Carlos Alcaraz – 17-aastane Hispaania tulevikulootus

– Carlos Alcaraz / Foto: Facebook

Hispaania tenniseüldsus on ärevil. 17-aastases Carlos Alcarazis nähakse Rafael Nadali mantlipärijat. Noor tenniseäss on tegemas kiiret tõusu kõige kõrgematesse tennisesfääridesse.

Carlos Alcarazi täht lõi särama Rio de Janeiros, kui 17-aastasest Murciast pärit kollase palli taltsutajast sai noorim Hispaania tennisist pärast 2002. aastat, kes ATP tuuril matši võitnud. 2002. aasta 29. aprillil alistas tol ajal 15-aastane Nadal maailma 762. numbrina Mallorca turniiril paraguailase Ramon Delgado.

Sammub võidult võidule

Tänavu oktoobris jäi Alcaraz võitmatuks kahel 50 000 dollarise auhinnafondiga Challengeri turniiril Hispaanias, augustis võitis 100 000 dollarilise auhinnafondiga Challengeri turniiri Triestes, lisaks pole ta käesoleval hooajal kordagi kaotusekibedust tundnud kõvakattel.

Juan Carlos Ferrero, kes on noore mehe mängijaks kasvamist hoolega jälginud, rääkis ATP ajakirjanikule Andrew Eichenholzile, et Alcaraz on harjunud mängima pidevalt endast vanematega ning nimetab seda peamise põhjusena, miks noormees juba 17-aastaselt hoiab ATP edetabelis kõrget 140. kohta.

„Kui tavakohaselt mängitatakse gruppides enamasti samavanuseid poisse, siis edu saavutavad tavaliselt ikkagi need, kellele luuakse pidevalt võimalusi mängida endast vanematega. Olen näinud gruppe, kus kunstlikult hoitakse üheealisi sparrimas omavahel ja kõrval väljakul mängivad pisut vanemad. Noormängijatele peab võimalikult sageli andma ja otsima võimalusi harjutada ja võistelda endast paar aastat vanematega, seda igas vanuserühmas,“ sõnas endine tippmängija ning praegu Villanas JC Ferrero Equelite tenniseakadeemiat juhtiv Ferrero.

Alcarazel on need võimalused Ferrero tenniseakadeemias olemas olnud.

„Kuid nüüd on Alcaraz jõudmas ka füüsiliselt arengult endast vanematele järele. Märkasin Alcarazit, kui ta oli 14-aastane ja vaatasin, et see sell mängib ikka väga hästi. Sõitsin isegi tema agendi kutsel poissi Murciasse treeningutele vaatama. Muide, tal on sama agent, kes Carreno Bustal ja Carreno teadupärast treenib meie akadeemias. Alcaraziga oli kohe algusest peale lihtne suhelda, ta sulandus meie võistlejate tiimi ideaalselt.“

Eichenholz uuris seepeale, et mida Ferrero kostaks neile, kes pole Hispaania talenti mängimas näinud.

„Kui ma tõesti peaksin teda kellegagi võrdlema, siis temas on midagi Djokovicist ja Federerist. Ta on agressiivne tagajoonemängija, kes teab, millal ja kuidas võrku tungida.“

Erinevalt paljudest Hispaania tennisistidest, on Alcaraz tugev mitte ainult liivaväljakutel vaid ka kõvakattel.

„Talle meeldib kõvakattega väljakutel võistelda, aga tänu heale liikumisele on ta osav ka murul. Loomulikult on tal palju arenguruumi, kuid oma ea kohta on Alcarazil ülimalt kõva serv.“

Kodumaal hüütakse noormeest juba „Uus-Nadaliks“. Hispaania tennise tulevikulootused on seotud just temaga. „Loomulikult on ümbritseva meediakära taustal raske tasa ja targu asju ajada, kuid tema ümber on koondunud väga professionaalne meeskond,“ lisas Ferrero oma lootustandva õpilase kohta.

Ettekujutuse hispaanlase mänguoskustest saab teatava pildi tema Twitteri kontol.

scroll to top