fbpx
Close

Kes jäävad Tamperes peale: soomlased või eestlased?

Helena Narmont alistas Soome ühe parema juuniori Ella Haavisto. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Tamperes algas täna tenniseturniir TaTS (lühend klubi nimest Tampere Tennisseura) Open, kus Soome paremikule pakuvad külakosti paljud Eesti mängijad.

Ühtki esireketit küll kohal pole, kuid alates oma riigi teisest/kolmandast numbrist on mängijaid küllaga. Täna peetud esimeses ringis said mõned Eesti tennisistid juba häid võite, kui alistasid asetatud soomlase.

Meeste üksikmängus on Soome poolt kohal nii kolmas, neljas kui ka viies reket, Eesti tugevaimad on aga meie kolmas reket ja valitsev meister Vladimir Ivanov (Tamperes 3. asetus) ning Kenneth Raisma (4). Ivanov võitis kergelt Leevi Säätelä 6:3, 6:1, aga Raisma napilt Alex Hedmani 4:6, 6:4, 7:6. Mattias Siimar suutis aga kindlalt 6:2, 6:3 alistada kuuendana asetatud Lauri Kiiski. Veel pääsesid eestlastest teise ringi Robin Erik Parts ja Siim Troost.

Naiste üksikmängus on kõrgeimana asetatud Soome teine reket Anastasia Kulikova (1) ja Eesti kolmas reket Elena Malõgina (2). Naiste seas on eestlannade osavõtt siiski hõredam, ent kohal kõik kolm tänavust meistrit: lisaks Malõginale paarismängu kullaomanikud Helena Narmont ja Anet Angelika Koskel. Kui Malõgina pääses mänguta teise ringi, siis Narmont teenis väärt võidu Ella Haavisto (6) üle 4:6, 6:3, 6:3 ja Koskel alistas Satu Kyyrä 7:6, 6:4. Teise ringi pääses ka 15-aastane Andrea Roots, kellel seisab ees raske katsumus: kohtumine Kulikovaga.

scroll to top