fbpx
Close

Jannik Sinner võitis taas settigi kaotamata

Jannik Sinner Melbourne’is. / Foto: AFP/Scanpix

Itaallane Jannik Sinner (4) on jõudnud Australian Openi poolfinaali settigi kaotamata, kui ta täna alistas Andrei Rublevi (5) 6:4, 7:6, 6:3.

Sinner lõpuks oma servi ei kaotanudki, kuigi Rublevil oli kokku kaheksa murdepalli. Kuid võidu võti oli siiski teise seti tie-break, kus Sinner tuli välja 1:5 kaotusseisust ja võitis 7:5.

Esimeses setis asus Rublev vastase servil juhtima 2:1, 40:15. Just see oli murdehetk, aga vastupidine. Sinner päästis heade servidega kaks murdepalli ja võitis siis kokku kümme punkti järjest. See seeria sisaldas ka Rublevi servigeimi võitmist nulliga.

Sinner parandas täna oma esimese servi protsenti, mis tal eelmises mängus teise venelase Karen Hatšanovi vastu oli 54, aga nüüd 64. Huvitaval kombel oli tulemus aga väga sarnane, Hatšanovit võitis Sinner 6:4, 7:5, 6:3. Igatahes teises setis murdeid ei nähtud, kuid just selles setis oli meestel võimalusi kõige rohkem – Sinneril viis ja Rublevil neli. Ülejäänud settides piisas itaallasele ühest murdepallist, et vastase serv ära võtta, kokku seega 7st 2.

Otsustavas setis võttis Sinner murde siis, kui seda kõige vähem võis oodata, sest seisul 2:3 oli Rublev oma servil 40:15 ees. Aga hiilgemänguga võttis Sinner neli punkti järjest ja see murre sai lõplikuks kaalukeeleks.

Rublev on üldiselt mängija, kes vahel “paneb hullu” – tema mõned löögid tunduvad täiesti uskumatud. Sinneril on justkui rohkem eksimisruumi, aga tema täpsust tuleb ka hinnata kõrgelt. Kokkuvõttes näitas äralöökide viik 34:34 (ka ässad viigis 10:10), et mõlemad ründasid võrdselt, aga itaallase natuke väiksem risk tõi kaasa selle, et ta tegi 24 lihtviga Rublevi 32 vastu. Kuna Sinner võitis punktid 115:103, siis peamiselt lihtvigade arvelt see vahe tuligi.

“Tema vastu on loomulikult raske mängida,” ütles Sinner Rublevi kohta. “Meil on varemgi olnud väga pingelisi mänge. Sain täna hakkama kolme setiga, aga vabalt võinuksin selle mängu ka kaotada. Esimeses setis oli tal mitu murdepalli, aga kuidagi servisin neil punktidel väga hästi. Meil käib väljakul kõik väga kiirelt ja minu ainus eesmärk oli teda natuke rohkem jooksma panna, kui tema paneb mind.”

Õnnetu Rublev kaotas slämmiturniiridel kümnenda veerandfinaali, võitnud pole ta neid ühtki. Sellest on Tennisnet juba palju kirjutanud, et Rublev on löönud üle Kaia Kanepi, kes ühtki võitmata kaotas seitse veerandfinaali. Kuid antud juhul on see rekord muidugi negatiivne. Tundus, et närvide taha Rublevi kaotus täna siiski ei jäänud, vastane oli parem. Venemaa teise reketi mäng ongi natuke müstiline, ta tundub väga võimas, aga teised suured favoriidid on tema vastu plussis, nagu ka Sinner nüüd 5:2. Veel eelmise aasta algul oli nende omavaheliste mängude seis 2:2.

Sinner on mänginud slämmidel neljas veerandfinaalis, aga võitnud neist kaks, esimese mullu Wimbedonis. Seega jõudis ta nüüd poolfinaali karjääris teist korda.

Keegi muidugi ei usu, et Sinner ei kaotagi tänavu Austraalias setti, sest tema järgmine vastane on maailma esireket Novak Djokovic. Ühe seti vast ikka kaotab, ehkki enamik spetsialiste ja kihlveopanustajaid arvab, et pigem kaotab kolm. Djokovic juhib omavahelistes mängudes 4:2, aga eelmisel aastal pidasid nad novembris kolm kohtumist ja Sinner võitis neist kaks – ATP finaalturniiri alagrupis ja Davis Cupi finaalturniiril. Djokovic omakorda oli parem ATP finaalturniiri lõppkohtumises.

“Mul on suur õnn temaga taas kohtuda,” ütles Sinner. “See on üks suurimaid turniire ja ma mängin maailma esireketiga, kes on siin kümme korda võitnud, läheb raskeks. Ainus, mida saan kontrollida, et annaksin endast 100 protsenti ja võitleksin iga palli pärast, eks siis näis, milline on tulemus.”

Kui enne õhtuseid mänge tundus, et täna võib tennis Austraalias lõppeda lausa hommiku poole ööd, siis tegelikult löödi viimane pall kohaliku aja järgi kell 1.20, mis on Austraalia kohta päris normaalne võistluspäeva lõpu aeg. Olukorda aitasid päästa naised, sest Arina Sabalenka (2) võitis Barbora Krejcikova (Tšehhi, 9) üsna kiirelt 6:2, 6:3. Krejcikoval olid omad hetked, näiteks teises setis tuli ta seisul 1:4 järele 3:4. Ta murdis isegi kahel korral Sabalenka servi, aga oma pallinguga suurt midagi teha ei suutnud. Krejcikova võitis esimeselt servilt 55 ja teiselt ainult 20% punktidest – seda pallingut ründas Sabalenka halastamatult.

scroll to top