Otsustava seti nulliga võitnud Mark Lajal mängib homme edasipääsule

Mark Lajal. / Foto: Little Rock Challenger

Nottingahamis paralleelselt naiste WTA 250 turniiriga peetaval Rothesay Open’i nimelisel Challenger 125 turniiril alustas kvalifikatsioonis kolmandana asetatud Mark Lajal võidukalt.

Korraldajailt vabapääsme saanud 19-aastase Patrick Brady (ATP 773.) vastu ei olnud Lajal kahe setiga paremust saanud (6:3, 3:6), aga otsustava seti 6:0 näitas, et Eesti esireket võis ka kindlamalt mängida. Vanust arvestades on Brady kindlasti tõusev mängija, aga tal oli veebruari algusest juuni alguseni neljakuune paus. Mullu oktoobris kaotas Brady Ortisei Challengeril ka Eesti teisele reketile Daniil Glinkale.

Esimest setti alustas Lajal servgeimi kaotusega, aga võttis murde kohe tagasi ja otsustavalt võitis vastase servi seisul 4:3. Teises setis jäi Lajal murdega taha ja seisul 2:5, 30:40 pidi päästma settpalli. Omakorda järgmises geimis oli Lajalil kaks murdepalli, aga ka need jäid kasutamata ja nii settide seis viigistus. Otsustava seti teises geimis jäi Lajalil vastase servil kasutamata 40:15 edu, aga ta sai uuesti ette ja murdis. Sealtpeale läks juba lihtsalt, ehkki viimane geim oli pikk ja vastasel ka palju geimpalle. Kuid vaevalt oleks Brady selle geimi võitmisega midagi päästnud.

Lajalil oli kokku lausa 20 murdepalli, millest ta realiseeris 5, vastasel õnnestus võita 7st 2. Lajali esimese servi õnnestumisprotsent on viimastel turniiridel paranenud ja täna oli see 72, samuti võitis Lajal 72% esimese servi punktidest.

Homme kohtub Lajal põhiturniirile edasipääsu otsustavas mängus veel ühe noore briti, kuid Lajalist siiski vanema (22) tennisisti Jacob Fearnleyga, kes on maailma edetabelis 522. kohal.

Lajal, kes Rothesay Openile kvalifitseerus maailma 213. reketina, peaks homme langema edetabelis 271. kohale, kui veebikülje ATP Live Ranking arvestus paika peab. Oleme sellest juba kirjutanud, et Eesti esireketil läksid maha mullused Little Rocki Challengeri võidupunktid.