fbpx
Close

EMV paarismängud on osavõturohked, segapaarismängus teeb kaasa 28 paari!

– Eesti MV karikad / Foto: ETL

Täna said loositud 97. Eesti Meistrivõistluste paarismängu tabelid ja kõigis kolmes paarismänguliigis on läbivaks jooneks suur osalejate arv. Meeste paarismängus teeb kaasa 24, naiste paarismängus 21 ning segapaarismängus koguni 28 paari!

EMV-l kaasa löövate paaride suur hulk on korrelatsioonis Eesti tennises valitseva üldise pildiga. Paarismängud on populaarsed igal tasandil ning segaapaaride nõnda (28) “hirmuäratav” number pole tenniseeluga kursis olevale inimesele väga suureks üllatuseks.

– Eelmise aasta meeste paari võitjad Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar / Foto: igor Pissarev/ETL

Meespaarismängus peab selline huvitav duett nagu Markus Kerner/Morten Ritslaid alustama kvalifikatsioonist ja põhitabelisse pääsemisel võidakse kohe kokku minna mulluse võitjapaariga Vladimir Ivanov/Mattias Siimar. Igati arvestatav paar Hendrik Inno/Robin Erik Parts alustab samuti kvalifikatsioonist. Tiitikaitsjatega samal tabeli poolel on Alexander Georg Mändma/Karl Kiur Saar.

Teist asetust omab hästi kokkumänginud kooslus Johannes Seemani ja Siim Troosti näol – paljude meelest peafavoriidid tänavu. Neil õnnestus eelmise aasta lõpus võita ka ITF-i turniir (M15) Paf Open Pärnus, kusjuures finaalis oli teisel pool võrku Vladimir Ivanov koos venelase Yan Sabanininiga. Esikohaheitlus järgmisel nädalal tõotab väga põnev tulema, kes iganes sinna lõpuks ka jõuab.

Naiste paarismängus on kolm eelnevat tšempionaati võitnud Anet Angelika Koskel ja Helena Narmont. Kohal on nad nüüdki ja ühtlasi esimese asetusega. Arvata siiski võib, et tiitli kaitsmine on seekord raskem ülesanne, sest paljud noorema generatsiooni mängijad on aastaga kõvasti kosunud ja kogemusi juurde saanud. Koskelil ja Narmontil on väga hea klapp, teineteise mõistmise osas konkureerivad nendega ehk vaid Piret Ilves/Liina Suurvarik. Huvitav olekski näha, kas seenioride klassi kuuluval paaril Suurvarik/Ilves (4.) õnnestub veel üks meistrikate medal oma auhinnakappi noppida.

– Neljandat järjestikust kulda jahivad Anet Angelika Koskel ja Helena Narmont / Foto: Igor Pissarev/ETL

Tabeli alumine pool on vähemalt paberil intirigeerivam. Katriin Saar mängib noore Saaremaa tennisisti Grete Gulliga ja neil on kohe avaringis tõsine vastasseis Viktoria Kleer Kliimand (2017 Eesti meister naispaarismängus)/Polina Ramenskajaga (3.). Teisena asetatud Brit Martin/Saara Orav võivad juba veerandfinaalis kohtuda asetust mitte saanud, ent favoriidi rollile pretendeeriva duetiga Sofiya Chekhlystova/Elena Malõgina. Igal juhul on naiste paarismängus algusest peale mängude tulemusi raske ette prognoosida.

Segapaarismängu atraktiivsuse tõestuseks piisab vaid loetleda mõned paarid, kes alustavad turniiri kvalifikatsioonist: Alexander Georg Mändma/Maria Lota Kaul, Morten Ritslaid/Valeria Gorlatš, Alex-Andre Ojassalu/Andrea Roots, Erko Nigula/Laura Rahnel, Rene Busch/Emma Namnieks, Martin Karis/Liisa Varul jt.

– Vladimir Ivanov ja Elena Malõgina üritavad ka see aasta segapaarismängu võita / Foto: Igor Pissarev/ETL

Ka segapaarismängu tabelis on Vladimir Ivanov esimesena asetatud, partneriks nagu kahel eelnevalgi aastal Elena Malõgina, kui võideti kuld. Nendega samal tabeli poolel on Siim Troost/Helena Narmont (3.). Teisena asetatud 2018. aasta meisterpaar Karl Kiur Saar/Maileen Nuudi ja neljandana asetatud Johannes Seeman/Katriin Saar asetsevad tabeli alumisel poolel. Väsimatud Piret Ilves ja Liina Suurvarik mängivad vastavalt Mattias Siimari ja Robin Erik Partsiga – samuti igati huvitavad kooslused. Ja eelnimetatud paaridele lisandub kvalifikatsioonist mitu arvestatavat paari! Seega segapaarismäng on vaat, et kõige ühtlasem ja ettearvamatum mänguliik üldse tänavustel meistrivõistlustel.

Turniiritabelid:

EMV ajakava leiate SIIT. Turniir toimub Tallinna Kalevi Tennisekeskuses, aadressil Herne tn. 28.

scroll to top