fbpx
Close

Teist aastat järjest võitis paarismängu vabapääsme saanud Austraalia paar

Rinky Hijikata (vasakul) ja Jason Kubler tähistavad võitu. / Foto: AP/Scanpix

Austraalia lahtistel meistrivõistlustel sündis meeste paarismängus suurüllatus, kui tiitli teenisid korraldajate vabapääsmega turniirile saanud austraallased Jason Kubler ja Rinky Hijikata.

Eelmisel aastal võitis vabapääsme saanud paar esmakordselt Australian Openi, aga tookord olid need mehed Nick Kyrgios ja Thanasi Kokkinakis, keda siiski võis lugeda kergeteks favoriitideks, ehkki kumbki ei olnud paarismängu edetabelis kõrgel. Kuid tänavused võitjad on üldsusele peaaegu tundmatud, eriti 21-aastane Hijikata. ATP paarismängu edetabelis on Hijikata alles 277. ja Kubler 163. kohal, aga nüüd nad tõusevad hoobilt TOP50 sekka. 29-aastane Kubler on üksikmängijana tuntum, ta on 84. kohal ja tänavu Austraalia lahtistel kaotas 2. ringis hilisemale poolfinalistile Karen Hatšanovile neljas setis.

Ka austraallaste finaalivastased olid turniiril asetamata – maailma paarismängu edetabeli 36. reket Jan Zielinski (Poola) ja 40. reket Hugo Nys (Monaco). Mõneti on kahju, et nemad ei võitnud, muidu oleks Monaco saanud uue riigina slämmivõitjate nimistusse. Hijikata ja Kubler olid neist finaalis paremad 6:4, 7:6. Suurima üllatuse sepistas Austraalia paar veerandfinaalis, kui nad võitsid esimesena asetatud Wesley Koolhofi (Holland) ja Neal Skupskit (Suurbritannia) koguni 6:3, 6:1.

Huvitav on veel märkida, et teel võidule tuli Hijikata/Kubleril ka päästa matšpall 3. ringi mängus Tomislav Brkici (Bosnia) ja Gonzalo Escobari (Ekuador) vastu, kui vastased olid teise seti tie-break’is 8:7 ees, aga austraallased võitsid 1:6, 7:6, 6:4. Tõsi, enne oli neil kaks settpalli, üks ka oma servil, seega olid nad edule setis ikkagi lähemal.

Reedel selgus võitja segapaarismängus, kus brasiillased Rafael Matos ja Luisa Stefani teenisid esimese suure slämmi tiitli. Meeste paarismängu edetabelis oli Matos 29. ja Stefani naiste edetabelis 34. Stefani on varem saanud aga naiste paarismängu olümpiapronksi Tokyos koos Laura Pigossiga. Finaalis võitsid brasiillased India paari Rohan Bopanna/Sania Mirza 7:6, 6:2. Neil olid varasemast slämmitiitlid olemas – Bopannal ainult segapaarismängu võit 2017. aasta Prantsusmaa lahtistel koos Gabriela Dabrowskiga (Kanada), Mirzal aga koguni kuus tiitlit (kolm naiste ja kolm segapaarismängus).

scroll to top